Interwencja policji na pływalni Delfin w Chodzieży. Trwa wyjaśnianie, czy doszło do wykroczenia

Redakcja
W majowy weekend na pływalni Delfin w Chodzieży interweniowała policja. Ktoś zawiadomił mundurowych o grupie osób, które miały korzystać z basenu pomimo zakazu. Choć w momencie przyjazdu patrolu nikt nie pływał, trwa wyjaśnianie, czy doszło do wykroczenia

Co zaszło na pływalni Delfin w Chodzieży w czasie majowego weekendu i w jakiej sprawie interweniowała tam policja? Trwa wyjaśnianie czy osoby, które przebywały na terenie obiektu, popełniły wykroczenie.

Jak udało się nam dowiedzieć, ktoś zawiadomił mundurowych o grupie osób, które miały korzystać z basenu mimo iż w tej chwili nie zezwalają na to przepisy. Choć rząd zaczął niedawno "odmrażać" sport i zezwolił m.in. na ponowne otwarcie boisk, to pływalnie, siłownie i kluby fitness nadal pozostają zamknięte.

- W dniu 2 maja po godzinie 14 dyżurny chodzieskiej policji otrzymał informację o grupie osób, korzystających z pływalni miejskiej mimo obowiązującego zakazu. Na miejsce skierowano patrol, który zastał na terenie obiektu cztery osoby. Nikt w tym czasie nie pływał. W związku ze zdarzeniem prowadzone są czynności w sprawie o wykroczenie - dowiedzieliśmy się od Karoliny Smardz-Dymek, rzecznika chodzieskiej komendy.

O jakie wykroczenie chodzi, skoro nikogo nie zastano w wodzie?

- Będziemy wyjaśniać, czy doszło do naruszenia przepisów porządkowych w związku z obowiązującymi w tym czasie obostrzeniami - precyzuje Karolina Smardz-Dymek.

Własne postępowanie wyjaśniające prowadzi też Urząd Miejski. Burmistrz Jacek Gursz na razie wstrzymuje się z komentowaniem sprawy.

- Czekam na zakończenie postępowania przez policję i na dalszy rozwój sytuacji. Karanie za wykroczenia nie jest moją rolą, od tego są policja i "Sanepid". Ale to oczywiście nie znaczy, że nie podjąłem żadnych kroków - podkreśla.

Dyrektor MOSiR Janusz Smaruj przekonuje z kolei, że podstaw do interwencji nie było. W czasie gdy na pływalnię przyjechał patrol, on sam również znajdował się na terenie obiektu - tyle, że przebywał w biurze.

- To było jedynie spotkanie czterech osób. Nikt się nie kąpał, zachowane były wszystkie odległości, a policja nikomu nie dała mandatu - mówi.

Jaki będzie dalszy ciąg? Temat będziemy śledzić.

Interwencja policji na pływalni Delfin w Chodzieży. Trwa wyj...

Rząd podjął decyzję w sprawie obostrzeń.

Wideo

Dodaj ogłoszenie