Hubert Wenikajtys - doświadczony piłkarz Iskry Wyszyny. "Wiele zawdzięczam pierwszemu trenerowi" [ZDJĘCIA]

Piotr Ślęzak
Piotr Ślęzak
Hubert Wenikajtys to jeden z bardziej doświadczonych piłkarzy w naszym powiecie. Gra w Iskrze Wyszyny, a pierwsze kroki stawiał w Leśniku Margonin pod okiem trenera Adama Schlichtinga, dzięki któremu uwierzył w siebie

Hubert Wenikajtys to jeden z bardziej doświadczonych piłkarzy w naszym powiecie, pochodzący z Adolfowa w gminie Margonin. Przeczytajcie jego historię:

Przygodę z piłką nożną rozpocząłem w wieku 11-12 lat, wtedy mój rówieśnik Oskar Reinke grał w Leśniku Margonin, postanowiłem że też spróbuję. Moim pierwszym trenerem był Adam Schlichting, dzięki niemu uwierzyłem w siebie i pokochałem piłkę nożną. Innych dyscyplin raczej nie było, zawsze tylko piłka nożna, zdarzały się jedynie epizody w szkole podstawowej.

Rozwijałem się cały czas w Leśniku Margonin, potem przeprowadzka do Poznania sprawiła że zagrałem w kilku tamtejszych klubach takich jak Przemysław Poznań, Avia Kamionki. Z Avią zaliczyłem awans do okręgówki.

Potem wróciłem do Margonina na rok, gdzie też awansowaliśmy do ligi międzyokręgowej po czym odszedłem do Iskry Wyszyny i pod wodzą Cezarego Krukowskiego również udało się awansować wyżej do okręgówki. Tu kontynuuję obecnie grę.

Jeśli chodzi o życie prywatne to w najbliższym czasie przeprowadzam się i wracam w rodzinne strony, poza tym czekam na narodziny syna w lipcu, którego mam nadzieję zarażę swoją pasją. Póki co mam 28 lat i będę grał tak długo na ile zdrowie pozwoli.

Pozdrawiam wszystkich z Iskry Wyszyny i Leśnika Margonin. Muszę jeszcze dodać, że moim najlepszym przyjacielem na boisku i poza nim jest Wojtek Wylegała, którego serdecznie pozdrawiam.

Hubert Wenikajtys - doświadczony piłkarz Iskry Wyszyny. "Wie...

Tokio Raport - rozmowa z Lucyną Kornobys

Wideo

Dodaj ogłoszenie