#Hot16Challenge2: Chodziescy raperzy Leison, SCA i Zawa podjęli wyzwanie. Jak wyszło?

Redakcja
Akcja #Hot16Challenge2 zatacza tak szerokie kręgi, że przyłączają się do niej nawet gwiazdy i politycy. Ale wszystko zaczęło się przecież w środowisku raperów. Wyzwanie podjęli również chodziescy raperzy: Leison, SCA i Zawa. Z jakim efektem? Zobaczcie!

Bijąca rekordy popularności akcja #Hot16Challenge2 zatacza coraz szersze kręgi. Pisaliśmy już m.in. o udziale prezydenta Andrzeja Dudy, którego "Ostry cień mgły" podzielił internautów. Oprócz prezydenta swoje nagrania związane z akcją publikują inni politycy. Ponadto w przedsięwzięcie włączyły się gwiazdy oraz wiele innych osób nie związanych ze środowiskiem hip hopowym, w którym to wszystko się zaczęło.

Pomysłodawcą akcji - przypomnijmy - jest raper Solar. Pierwsza edycja Hot16Challenge odbywała się sześć lat temu, ale wówczas chodziło tylko o możliwość pochwalenia się swoimi umiejętnościami. Teraz natomiast uczestnicy zachęcają również do udziału w zbiórce pieniędzy na rzecz służby zdrowia, która walczy z koronawirusem. Zadanie polega na nagraniu 16-wersowej zwrotki, opublikowaniu jej w internecie i nominowaniu kolejnych osób, które muszą zrobić to samo w ciągu 72 godzin.

Wyzwanie podjęli również chodziescy raperzy - Leison, SCA i Zawa. Nie mogło być inaczej, skoro mówimy przecież o akcji związanej z rapem. Jak wyszło?

Leison czyli Leszek Jułga nawiązuje w swojej "szesnastce" nie tylko do aktualnej sytuacji, ale wspomina również o innych gorących obecnie tematach, między innymi o sieci 5G czy popularnym serialu "Dom z papieru". W klipie widzimy go podczas strzyżenia, bo zwrotka została nagrana jeszcze przed otwarciem salonów fryzjerskich.

SCA rapuje o opustoszałych ulicach miasta, o tym, jak wygląda spędzanie czasu w domu podczas kwarantanny i z jakimi wiąże się zagrożeniami. Słyszymy: "Czterdzieści metrów kwadrat, plus dwójka dzieci, plus praca zdalna. Plus dwa miesiące trwa izolacja. Kochanie, co to za niebieska karta?"

Zawa, który nagrał swoją zwrotkę na telefonie, przekonuje z kolei: "Nie daj się ponieść tej modzie na głupotę, to wszystko bez sensu jak maska na brodzie".

#Hot16Challenge2: Chodziescy raperzy Leison, SCA i Zawa podj...

Wideo

Dodaj ogłoszenie