Gontyniec Ultra Trail – kto był najszybszy na „Buce”, „Migotce” i „Małej Mi”?

Marek Wolski
W sobotę odbyła się druga edycja biegu górskiego Gontyniec Ultra Trail. Na jego starcie stanęło ponad 300 osób. Kto zwyciężył na poszczególnych dystansach?

Na najdłuższym dystansie, bo liczącej 52 km „Buce”, najszybszy wśród panów był br. Rafał Ciurej, zakonnik z Piły, który ustanowił nowy rekord trasy: 4godz 17min i 18sek.
Najlepszą biegaczką na tym dystansie okazała się Magdalena Przesławska z Wągrowca. Jej wynik to 5godz 2min i 5 sek.
Najwięcej osób – 137 – zdecydowało się na dystans „Migotki”, czyli 26 km. Wśród panów, tak jak przed rokiem, triumfował Maciej Łucyk z klubu Maratończyk Poznań. W rywalizacji pań zwyciężyła jego klubowa koleżanka Katarzyna Kalka. Natomiast na 12-kilometrowej „Małej Mi” w kategorii mężczyzn zwyciężył Jakub Filipiak z Osieka nad Notecią, a wśród kobiet na najwyższym stopniu podium stanęła Hanna Jaraszkiewicz z Poznania.