Gmina Chodzież: Dzień Kobiet w Ratajach, Strzelcach, Oleśnicy, Pietronkach i Zacharzynie (ZDJĘCIA)

Redakcja
Paweł Kujawa (Urząd Gminy Chodzież)
Nie tylko Babski Comber w Słomkach, ale również uroczystości w Ratajach, Strzelcach, Oleśnicy, Pietronkach i Zacharzynie złożyły się na tegoroczne obchody Dnia Kobiet w gminie Chodzież

Z okazji Dnia Kobiet w gminie Chodzież odbył się cykl imprez, z których największą był oczywiście Babski Comber w Słomkach. Poza nim odbyły się jednak również inne uroczystości i spotkania. Zorganizowano je w Ratajach, Strzelcach, Oleśnicy, Pietronkach i Zacharzynie.

"By panowie nas kochali i szanowali"

Jako pierwsze w gminie już w ostatni weekend lutego spotkały się mieszkanki sołectwa Oleśnica. Uroczystość odbyła się w świetlicy szkoły podstawowej. Była kawa i słodkości, na które zaproszenie przyjęło około 30 mieszkanek sołectwa.

Przybyłych gości powitała sołtys Karolina Kupidura. Wójt gminy Kamila Szejner złożyła życzenia wszystkim mieszkankom Oleśnicy, kończąc apelem „By panowie nas szanowali i kochali”. W podobnym tonie wypowiedziała się radna Iwona Fudała, składając życzenia w imieniu przewodniczącej rady gminy Ewy Śliwińskiej oraz wszystkich pozostałych radnych.

Jak można było się przekonać, wspólnych tematów do rozmów, a przede wszystkim świetnych humorów, uczestniczkom spotkania nie brakowało.

Tańce, żarty i słodkości

Spotkanie z okazji Dnia kobiet zorganizowane w sali wiejskiej w Strzelcach wypadło nad wyraz okazale. Podobnie jak przy innych tego typu okazjach, organizacją zajęła się Rada Sołecka przy wsparciu miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. Panie świętowały głównie we własnym gronie, choć bez kilku przedstawicieli przeciwnej płci się nie obyło (wystarczy popatrzeć na zdjęcia).

Od progu przybyłych gości witała sołtys Strzelec Ewa Kozera. Następnie prowadzenie imprezy przejął radny Adam Nochowicz, który bawił panie żartami. Gdy za konsoletą zasiadł didżej, zabrzmiały przeboje, które na pewno u niejednej z pań obudziły miłe wspomnienia. Można było potańczyć i skosztować słodkości, które przygotowały same mieszkanki Strzelec.

Jak w rodzinie

W Pietronkach panie spotkały się w przeddzień Dnia Kobiet, czyli 7 marca. Obok przedstawicieli władz gminy, sołtys Pietronek Ewa Przewoźniak zaprosiła także gości specjalnych: panie z Chodzieskiego Zespołu Śpiewaczego „Seniorki”, które zaprezentowały w dwóch odsłonach szeroki repertuar popularnych przebojów i piosenek.

Na stołach czekały apetyczne wypieki własnej roboty oraz efektowny tort, który podczas tego typu spotkań jest w Pietronkach już niemal tradycją. Wójt Kamila Szejner złożyła wszystkim życzenia, a przy kawie rozmawiano o aktualnych sprawach miejscowości i potrzebach jej mieszkańców.

"Za zdrowie pań"

W Zacharzynie spotkanie z okazji Dnia Kobiet uatrakcyjniły występy wykonawców z Rataj i szkolnego kabaretu ze Strzelec. Spotkanie otworzyła i poprowadziła radna Anna Ślesińska-Nowak, którą wspomagały sołtys (i również radna) Milena Różańska oraz dyrektor szkoły podstawowej Ewa Rozmarynowska-Żądło.

Wiązankę znanych utworów w wykonaniu zespołu Echo Rataj pod dyrekcją Marka Frąckowiaka zakończyło wspólne odśpiewanie „Za zdrowie pań”. Na bis prowadzący dodatkowo zaintonował „100 lat”, czym wzbudził aplauz publiczności.

Kwiaty i życzenia dla wszystkich

W Ratajach uczestniczki spotkania - głównie członkinie Koła Gospodyń Wiejskich i zespołu Echo Rataj - jak zawsze otrzymały od panów po symbolicznym kwiatku. Dalej było równie sympatycznie. Był śpiew (momentami wspólny), trochę kabaretu i oczywiście życzenia od obecnej na uroczystości wójt Kamili Szejner. Oczywiście gospodynie zadbały też o poczęstunek.

Gmina Chodzież: Dzień Kobiet w Ratajach, Strzelcach, Oleśnic...

Tokio Raport - rozmowa z Karoliną Pęk

Wideo

Dodaj ogłoszenie