Gmina Budzyń - jakie planuje inwestycje w 2020 roku

Redakcja
Stadion w Budzyniu wciąż jest remontowany
Gmina Budzyń w 2020 roku będzie inwestować w oświatę, jesienią na wyremontowany stadion wrócą też piłkarze.

We wrześniu 2020 roku uczniowie szkoły w Wyszynach rozpoczną naukę w rozbudowanej i wygodniejszej placówce. Inwestycja ta została rozpoczęta w 2019 roku, w sumie kosztować będzie 3 miliony złotych.

Inną oświatową inwestycją będzie remont w szkole przy ulicy Wierzbowej. tam na parterze zostaną przygotowane pomieszczenia dla Przedszkola Samorządowego. Obecnie przedszkole mieści się w budynku, który wymaga kapitalnego remontu i od lat jest solą w oku samorządowców. Koszt inwestycji to około 500 tysięcy złotych.

Kontynuowany będzie także remont i modernizacja stadionu w Budzyniu. Obecnie ogłoszony został przetarg na budowę trybun, płyta boiska piłkarskiego oraz oświetlenie jest już gotowe. Piłkarze Kłosa Budzyń jesienią tego roku będą mogli wrócić na boisko główne.

Jest to I etap modernizacji obiektu. Gmina ma także w planach drugi etap, gdzie miałaby powstać część lekkoatletyczna. Czy i w jakim stopniu będzie realizowany okaże się w tym roku, gmina bowiem wciąż poszukuje na realizację zadania pieniędzy zewnętrzynych.

Remontu kapitalnego doczeka się także remiza OSP Budzyń. Będą również inwestycje wodno/kanalizacyjne w Prosnej, Brzekińcu i Drążkach. Powstanie około 5-6 kilometrów nowych dróg.

- Mamy również inne pomysły i plany, ale czy będą realizowane okaże kiedy będziemy mogli zadysponować nadwyżkę budżetową - mówi wójt Marcin Sokołowski.

Rząd podjął decyzję w sprawie obostrzeń.

Wideo

Dodaj ogłoszenie