Frekwencja wybory 2020 Chodzież: Ostateczne dane. Mamy zwycięzców "Bitwy o wozy"?

Redakcja
Przed wyborami w Wielkopolsce odbyło się kilka konferencji poświęconych "Bitwie o wozy".  Do udziału w akcji zachęcał wojewoda Łukasz Mikołajczyk (na zdjęciu) i jego zastępcy
Przed wyborami w Wielkopolsce odbyło się kilka konferencji poświęconych "Bitwie o wozy". Do udziału w akcji zachęcał wojewoda Łukasz Mikołajczyk (na zdjęciu) i jego zastępcy Biuro prasowe wojewody wielkopolskiego
Jak wyglądała frekwencja wyborcza w drugiej turze wyborów prezydenckich w Chodzieży i w pozostałych gminach powiatu chodzieskiego? Czy to właśnie my będziemy mieć zwycięzców "Bitwy o wozy"?

Czy jeden z wozów strażackich, które Ministerstwo Spraw Wewnętrznych planowało rozdać w drugiej edycji "Bitwy o wozy", pojedzie do powiatu chodzieskiego? Mamy ostateczne dane na temat frekwencji w drugiej turze wyborów prezydenckich w Chodzieży i w pozostałych gminach powiatu chodzieskiego.

Jako powiat mieliśmy trzynasty wynik w Wielkopolsce. W całym regionie frekwencja wyniosła 69,25%, a najwyższa była w Poznaniu (75,43%) i powiecie poznańskim (76,48%).

Frekwencja w drugiej turze wyborów 2020 - Chodzież i powiat chodzieski

  • gm. Margonin 73,01%
  • m. Chodzież 70,04%
  • gm. Chodzież 67,13%
  • gm. Budzyń 63,53%
  • gm. Szamocin 61,30%
  • powiat ogółem 67,51%

Jak już informowaliśmy, w powiecie najwyższą frekwencję miał Margonin. Czy jakiejś z gmin byłego województwa pilskiego udało się przebić jego wynik? Dane PKW na to nie wskazują, choć oczywiście na oficjalne ogłoszenie zwycięzców "Bitwy o wozy" będziemy musieli trochę poczekać.

Podczas pierwszej tury MSWiA "rozdało" 16 wozów. Teraz do samej Wielkopolski ma trafić aż pięć, po jednym na każde dawne województwo. Pojazdy o wartości 800 tys. złotych trafią do gmin poniżej 20 tys. mieszkańców, w których zagłosowała najwyższa liczba uprawnionych.

W byłym województwie pilskim funkcjonowało 7 urzędów rejonowych. Po reformie w 1999 r. większość obszaru została włączona do województwa wielkopolskiego, a jedynie kilka gmin do woj. zachodniopomorskiego. Utworzono z nich następujące powiaty: chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, obornicki, pilski, szamotulski (fragment), wągrowiecki (fragment) i złotowski.

Dane nt. frekwencji (zgodnie z dawnym podziałem administracyjnym) można sprawdzić w galerii.

Przed wyborami w Wielkopolsce odbyło się kilka konferencji poświęconych "Bitwie o wozy".  Do udziału w akcji zachęcał wojewoda Łukasz Mikołajczyk (na zdjęciu) i jego zastępcy

Frekwencja wybory 2020 Chodzież: Ostateczne dane. Mamy zwyci...

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie