Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Festiwal Folklorystyczny InterFolk wraca do Margonina

Marek Wolski
Marek Wolski
Po przerwie spowodowanej przez pandemię do Margonina wraca Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny InterFolk. Wystąpią zespoły z Turcji, Serbii, Ukrainy i Rumunii.

Tegoroczna, piąta już edycja Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego InterFolk, będzie różnić się od pozostałych tym, że zespoły zaprezentują się nie na margonińskim Rynku, a na scenie przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury.
Festiwal otworzy tradycyjny korowód, który w sobotę (23 lipca) o godz. 18.30 przejdzie z Rynku na plac przy MGOK. Tam o godz. 18.45 rozpoczną się występy, które potrwają do godz. 22.15.
Z kolei w niedzielę (24 lipca) festiwalowe występy potrwają od godz. 17.00 do 19.30.

Zanim festiwal wystartuje w Margoninie, będzie okazja do obejrzenia występów „przedfestiwalowych”, które odbędą się w Lipinach, Próchnowie i Adolfowie.

Kto wystąpi w Margoninie podczas V Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego InterFolk?

Vehbi Dincerler (Turcja)
Zespół składa się z 14 tancerek, 16 tancerzy i 5 muzyków. Zaprezentuje między innymi tańce z południowych terenów Anatolii oraz wieczór henny, czyli turecki wieczór panieński, podczas którego artyści pokażą i wyjaśnią tradycje anatolijskich zaślubin.
Grupa ta występowała na wielu festiwalach w Polsce, jak i w innych krajach Europy. W Margoninie debiutowała w 2017 roku w czasie pierwszej edycji festiwalu.

Zavičaj (Serbia)
Zespół pochodzi z turystycznej części zachodniej Serbii, z Użyc. Powstał w roku 2005 w Etno Parku “Terzica Avlija” we wsi Zlakusa, która jest znana z wyrobów ceramicznych i orkiestr dętych. Obok tańców narodowych grupa zajmuje się również organizacją turystyki w swoim regionie, szyciem tradycyjnych strojów, ekologią i ceramiką. Zespół występował podczas festiwali folkloru w Berlinie, Paryżu i Stambule. W Margoninie razem z Grupą „Folklor je više od igre“ przedstawi program nawiązujący do tradycji różnych części Serbii.

Junist (Ukraina)
Ten liczący ponad 30 osób zespół, powstał w połowie lat 60 XX wieku. Wystąpił w ponad 30 krajach świata, jest ceniony za wysoką kulturę choreograficzną, wierność ukraińskiej sztuce ludowej i dynamiczne występy, które już raz w przeszłości zachwyciły margonińską publiczność.

Doina Casimcei (Rumunia)
Zespół, który powstał w roku 2011, tworzy 40-oro dzieci w wieku od 8 do 16 lat, które z chęcią uczą się tańca i tradycji lokalnych. Wkrótce po założeniu, grupa zdobyła wiele nagród na festiwalach w swojej ojczyźnie. Następnie odwiedziła wiele krajów Europy, pokazując widzom kulturę i folklor regionu północnego Dobrogea.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chodziez.naszemiasto.pl Nasze Miasto