Europejski Dzień Języków w OSiW OHP w Szamocinie

Piotr Ślęzak
Piotr Ślęzak
OHP Szamocin
Udostępnij:
Znać języki obce

Europejski Dzień Języków Obcych to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy w 2001r. Obchodzone jest w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest ukazanie Europejczykom znaczenia uczenia się języków, propagowanie nauki języków obcych przez całe życie oraz propagowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy.

30 września uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Szamocinie o raz uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia i Niepublicznej Szkoły Podstawowej obchodzili ten dzień na lekcjach języka niemieckiego.

Tradycyjne uroczystości odbyły się pod hasłem słynnego niemieckiego poety Johanna Wolfganga von Goethe który uważał, że – „Iloma językami mówisz, tylekroć stajesz się nowym człowiekiem”. (Wie viele Sprachen du sprichst, sooftmal bist du Mensch).
Karolina Karolak – nauczycielka języka niemieckiego wyjaśniła młodzież czym jest Europejski Dzień Języków i dlaczego go obchodzimy. Następnie uczniowie podzieleni na zespoły wykonali prace plastyczne a były to flagi państw europejskich oraz informacje i ciekawostki na temat danego kraju.

Były również wesołe quizy i zabawy językowe, których odpowiedzi wzbudzały salwy śmiechu. Na koniec wspólnie wykonaliśmy plakat odpowiadający na kluczowe pytanie : dlaczego warto uczyć się języków obcych?
Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych z pewnością wymagały od uczniów zaangażowania, ale dały uczniom wiele satysfakcji. Zabawa pozwoliła uwierzyć we własne możliwości oraz rozwinęły wiedzę i umiejętności uczestników.

opracowała: Karolina Karolak

Nowe obostrzenia od 15 grudnia!

Wideo

Dodaj ogłoszenie