Dzień Pielęgniarki w Chodzieży w tym roku obchodzony był w wyjątkowy sposób [ZDJĘCIA]

Redakcja
Z okazji przypadającego 12 maja Dnia Pielęgniarki i Położnej, na pielęgniarki z chodzieskich szpitali czekała wyjątkowa niespodzianka

Takich obchodów Dnia Pielęgniarki jeszcze chyba w Chodzieży nie było. Święto pielęgniarek i położnych przypadało w dniu 12 maja 2020 r., więc jak zawsze w tym dniu nie brakowało kierowanych do nich życzeń i podziękowań. Tym razem towarzyszyło im jednak coś jeszcze.

Niespodziankę dla pielęgniarek z chodzieskich szpitali zorganizowało Koło Gospodyń Miejskich przy wsparciu Stowarzyszenia Chodzieskich Amazonek "Różowa Wstążeczka", Cukierni "Kamińscy" i sponsorów. Przy wejściach do szpitali stanęły okolicznościowe rollupy. Były też słodkości i soki do wzniesienia toastu - zamiast szampana.

- Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i obchodzony tuż przed nim (8.05) Dzień Położnej to wyjątkowa okazja, aby wyrazić wdzięczność za oddanie w codziennej pracy i empatię, jaką pielęgniarki okazują pacjentom. To dobry czas do okazania szacunku i uznania dla zawodu pielęgniarki. Dzisiaj, kiedy wszyscy jesteśmy już zmęczeni trwającym czasem pandemii COVID – 19, jest to szczególnie ważne. Solidaryzowanie się z tymi, którzy są na „pierwszej linii frontu”, pozwala łatwiej przetrwać, szczególnie im, ten czas - podkreślają Paulina Panek i Małgorzata Jeśko-Doręgowska z Koła Gospodyń Miejskich, które we wtorek odwiedziły szpitale z życzeniami.

Przy okazji Koło podsumowało dotychczasowe działania dla służb medycznych. Była wśród nich zbiórka pieniędzy na obiady dla pielęgniarek przebywających z dala od rodzin podczas kwarantanny, ale także film wspierający oraz kilka dodatkowych inicjatyw, do których włączyli się również inni.

Za pośrednictwem Gospodyń cukiernie Kamińscy, Piotrowscy i kawiarnia Trzecia Fala przekazały do szpitali ciasta, chodziescy przedsiębiorcy – swoje wyroby i upominki, zespół sklepu Gzella – mięsne pieczenie, Stowarzyszenie Chodzieskich Amazonek "Różowa wstążeczka" - 800 maseczek oraz owoce i soki, Marcin Janiszewski – gogle i fartuchy. Kilka przedsięwzięć zainicjowała też sama Małgorzata Jeśko-Doręgowska - a wśród nich było m.in. pozyskanie 700 przyłbic.

Dzień Pielęgniarki w Chodzieży w tym roku obchodzony był w w...

Czy wzrośnie opłata za ZUS?

Wideo

Dodaj ogłoszenie