Dzień Kierowcy. Kobieta za kierownicą [ZDJĘCIA]

Piotr Ślęzak
Piotr Ślęzak
Kierowcami zawodowymi są także kobiety, nie tylko ciężarówek z przyczepą, ale również autobusów i nawet wozów strażackich

Kierowcami zawodowymi są także kobiety, nie tylko ciężarówek z przyczepą, ale również autobusów i nawet wozów strażackich. Statystyki policyjne pokazują, że kobiety powodują mniej wypadków i otrzymują niej mandatów. Niektórzy twierdzą, że są nawet lepszymi kierowcami od mężczyzn.
Stefania Walczak od 2004 roku posiada prawo jazdy kategorii D, które uprawniają do kierowania autobusami. Przez wiele lat jeździła dużymi autobusami i jak mówi bardzo lubi kierować, ale od roku musiała poświęcić się opiece nad chorym synem. Mąż Janusz też jest kierowca autobusu i prowadzi największe przedsiębiorstwo transportu publicznego w powiecie chodzieskim.

W Wyszynach mieszka Joanna Czekalska, która od kilku lat pracuje jako kierowca autobusu miejskiego i praktycznie codziennie wozi pasażerów po Poznaniu, oprócz tego jest kierowcą wozu bojowego straży pożarnej. Jak sama mówi: W tej pracy potrzebne jest skupienie i zdecydowanie.
Mąż Daniel jest zawodowym żołnierzem i także jest kierowcą potężnej cysterny.
Panią życzymy szerokiej drogi.

Rząd podjął decyzję w sprawie obostrzeń.

Wideo

Dodaj ogłoszenie