Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Kierowcy zawodowi [ZDJĘCIA]

Piotr Ślęzak
Piotr Ślęzak
Dzisiaj obchodzimy Dzień Bezpiecznego Kierowcy jest to święto kierowców obchodzone od 25 lipca 2006 roku

Dzisiaj obchodzimy Dzień Bezpiecznego Kierowcy jest to święto kierowców obchodzone od 25 lipca 2006 roku. Bardzo dużo osób ma prawo jazdy i jeździ dla potrzeb własnych, ale są osoby które pracują jako kierowcy zawodowi.

Bracia Marian i Maciej Rychlik z Budzynia właśnie zajmują się tym fachem, pochodzą z rodziny, gdzie wszyscy są kierowcami.
Marian od 42 lat w zawodzie przejechał ponad 5 milionów kilometrów ciężarówką. Jak wspomina w młodości kierowca jeździł dużo więcej niż teraz, bo nie było norm czasowych i tachografów. Normy pracy to bardzo dobry pomysł jest dużo bezpieczniej niż wcześniej.

Jego młodszy brat Maciej w zawodzie już kilkanaście lat, ale ostatnie lata więcej czasu poświęca na kierowanie firmą transportową, którą prowadzi ją od 1996 roku. Obecnie ma dziesięć ciężarówek jest to dość spora firma transportowa. Poza ciężarówkami jego pasją jest motoryzacja jest częstym uczestnikiem rajdów i wypraw charytatywnych. Maciej ma trzech braci, którzy są zawodowymi kierowcami i ich synowie także są kierowcami ciężarówek.
Jak sam mówi: Nie jest to łatwy chleb, praca jest ciężka, ale nie zmieniłbym na inną. Tę pracę trzeba po prostu kochać.
Pozdrawiamy wszystkich kierowców i życzymy szerokiej drogi.

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie