Dwudziestu zawodników UKS Delfinek zdobyło 53 medale

Bożena Wolska
W dniach 18-20 stycznia 2019 roku w Olsztynie zorganizowany został przez Polski Związek Płetwonurkowania II Puchar Bałtyku wraz z I rundą Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach.

W dniach 18-20 stycznia 2019 roku w Olsztynie zorganizowany został przez Polski Związek Płetwonurkowania II Puchar Bałtyku wraz z I rundą Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach. W zawodach wzięło udział 220 zawodników z 4 państw i 24 klubów. Chodzież reprezentowało 20 zawodników UKS Delfinek Chodzież. W nieco niefortunnym terminie przypadającym na środek ferii zimowych nasi reprezentanci w okrojonym składzie spisali się bardzo dobrze zdobywając 53 medale ( 19 złotych, 21 srebrnych, 13 brązowych).
Na dystansie 50 m pod wodą wśród kobiet I miejsce zdobyła Kinga Małachowska, a jej siostra Julia uplasowała się na trzeciej pozycji, w kat. B juniorek Natalia Bartczak zdobyła srebrny medal, a wśród seniorów bezkonkurencyjny był Flip Nowak , podobnie jak Oskar Kasprowicz w juniorach kategorii C.
W kolejnej konkurencji na 50 m bi-fins Natalia Bartczak w kat. B dziewcząt zajęła drugą pozycję, a w kat. C dziewcząt wygrała Inez Jesiołowska, natomiast w kategorii juniorów C Oskar Kasprowicz zdobył medal brązowy, jak i jego młodszy kolega z kat.D Edgar Iwo Grzesiak-Walczak. Na najdłuższym dystansie zawodów 800 m po powierzchni wśród chłopców kategorii D Kamil Pietras zdobył bezapelacyjnie pierwsze miejsce, Edgar Iwo Grzesiak-Walczak zajął druga lokatę w kat. D , wśród dziewcząt kategorii D srebrny medal zdobyła Aleksandra Bukowińska, a tuż za nią na trzecim stopniu podium uplasowała się Anita Jankowska, natomiast w kat. C dziewcząt Weronika Wolniewicz zdobyła medal srebrny. W kolejnej konkurencji na 400 m bf Inez Jesiołowska w kat. C dziewcząt zdobyła kolejny złoty medal, wśród chłopcó tej kategorii wiekowej Radosław Grabowski zdobył medal srebrny.
W konkurencji 100 m pod woda z butlą i aparatem powietrznym Anita Jankowska zdobyła srebrny medal w kat. D dziewcząt, a Kamil Pietras wygrał wśród chłopców w kat. C. Na dystansie 50 pp wśród seniorek Julia Małachowska zdobyła medal złoty, a jej siostra Kinga srebrny, w najstarszych juniorek Natalia Bartczak zdobyła medal złoty, a Inez Jesiołowska w kat. C dziewcząt uplasowała się na trzeciej pozycji, w kat. D natomiast Aleksandra Bukowińska zdobyła medal srebrny. Wśród mężczyzn na tym najkrótszym dystansie Filip Nowak zdobył kolejny złoty medal, a w kat. C Oskar Kasprowicz wywalczył srebro, w najmłodszej kategorii wiekowej dużą niespodziankę sprawił Hubert Ciamciak zdobywając medal brązowy w swoim pierwszym starcie w zawodach i to na pływalni olimpijskiej. Na dystansie 200 m bf w kat. D chłopców Aleksander Sporysz zdobył brązowy medal. W kolejnej konkurencji po powierzchni na dystansie 200 m Inez Jesiołowska w kat. C dziewcząt uplasowała się na drugim stopniu podium, a na trzecim miejscu stanęła Weronika Wolniewicz, w kat. D natomiast srebrny medal zdobyła Aleksandra Bukowińska. Wśród chłopców kat. B Oliwier Jesiołowski zdobyła brązowy medal, a w kat. C dwa pierwsze miejsca zdobyli Radosław Grabowski i Kamil Pietras.
Na zakończenie pierwszego dnia zmagań na olsztyńskiej pływalni rozegrano sztafety mikstowe 4x50 i 4x100 bi-fins, w których to młodsi zawodnicy płynący w składzie Aleksander Sporysz, Aleksandra Bukowińska, Natalia Gembiak, Edgar Iwo Grzesiak-Walczak zdobyli medal srebrny, a nasi seniorzy w składzie: Julia Klonowska, Filip Nowak, Kinga Małachowska i Oliwier Jesiołowski zdobyli medal brązowy.
W pierwszej niedzielnej konkurencji na dystansie 100 m pp w seniorkach srebrny medal wywalczyła Julia Małachowska, a srebrny medal zdobyła Kinga Małachowska, w kategorii juniorek B złoty medal zdobyła Natalia Bartczak, a w kat. C dziewcząt Inez Jesiołowska zdobyła medal srebrny podobnie jak jej młodsza koleżanka w kat. D Aleksandra Bukowińska. W kategorii seniorów Filip Nowak zdobył medal srebrny, a w kat. C chłopców miejsce drugie zdobył Oskar Kasprowicz, a trzeci przypłynął Radosław Grabowski, natomiast w kategorii D chłopców pierwsze miejsce zdobył Edgar Iwo Grzesiak-Walczak. Na dystansie 400 m pp w kat. C dziewcząt Weronika Wolniewicz zdobyła srebrny medal, podobnie jak Aleksandra Bukowińska w kat. D. Wśród chłopców w kat. C ponownie bezkonkurencyjny był Kamil Pietras, który zdeklasował rywali. Na dystansie 100 m bf w seniorkach najlepsza okazała się Julia Klonowska, podobnie jak Inez Jesiołowska w kat. C dziewcząt. W kat. C chłopców Radosław Grabowski zdobył brązowy medal.
Ostatnią konkurencją zawodów była sztafeta 4x50 i 4x100m po powierzchni mikst, w której to nasze sztafety zarówno juniorska (Aleksander Sporysz, Aleksandra Bukowińska, Anita Jankowska, Edgar iwo Grzesiak-Walczak) jak i seniorska (Filip Nowak, Julia Małachowska, Kinga Małachowska, Oliwier Jesiołowski) zdobyła miejsca pierwsze.
W trakcie dekoracji zwycięzców wręczane były także powołania do Kadry Narodowej w Pływaniu w Płetwach, które zdobyli: Filip Nowak, Julia i Kinga Małachowskie, Sylwana Piechocka, Natalia Bartczak, Marta Humerczyk, Adam Sałata, Natalia Bartczak.

Łącznie zawodnicy UKS Delfinek Chodzież zdobyli pierwsze miejsce w I rundzie Klubowego Pucharu Polski, a w Pucharze Bałtyku zajęli miejsce drugie, mimo wygranej klasyfikacji medalowej.
W imieniu wszystkich zawodników i Zarządu Klubu dziękuje bardzo serdecznie wszystkim zaangażowanych w wyjazd rodzicom i wszelką okazaną pomoc! Kolejny wyjazd naszych pływaków już za miesiąc na I rundę Pucharu Świata na Węgry.