Dom Dziecka w Szamocinie prawdopodobnie zostanie zamknięty

Bożena Wolska
Bożena Wolska
Dom Dziecka w Studźcach został otwarty na początku 2018 roku
Dom Dziecka w Studźcach został otwarty na początku 2018 roku BOŻ
Dom Dziecka w Szamocinie prawdopodobnie zostanie zamknięty. Starosta Mirosław Juraszek na ostatniej sesji przyznał, że decyzja wprawdzie nie została podjęta, ale jest całkiem możliwa.

Dom Dziecka w Szamocinie prawdopodobnie zostanie zamknięty. Starosta Mirosław Juraszek na ostatniej sesji przyznał, że decyzja wprawdzie nie została podjęta, ale jest całkiem możliwa. Szamociński obiekt nie spełnia bowiem wymogów, jakie stawia się obecnie takim placówkom.
Zresztą, jak mówił starosta Mirosław Juraszek przebywa tam już tylko kilkoro dzieci. Jak mówi zaś radny i wychowawca Domu Dziecka Tomasz Kaczuba, jest ich tak mało, gdyż nie są przyjmowane nowe.

Przypomnijmy, że obecnie w Studźcach istnieje Dom Dziecka, w którym mieszka 14 wychowanków, a który na początku 2018 roku został wybudowany i przekazany powiatowi chodzieskiemu przez Fundację „Nasz Dom”. Założycielami fundacji „Nasz Dom” są Alfons Hemmerling i Gerd Hemmerling. Dzieci, które mieszkają w Studźcach przeniosły się z placówki szamocińskiej.
Podczas otwarcia placówki wychowawczej w Studźcach mówiono o planach budowy drugiego obiektu. Na razie jednak nie powstał i nie ma w najbliższych planach tej inwestycji.

Źródło: TVN Meteo

Wideo

Dodaj ogłoszenie