Dobra pozycja szkół powiatu chodzieskiego w rankingu. Stypendia dla licealistów

Dariusz Olejniczak
Dariusz Olejniczak
Udostępnij:
W najnowszym rankingu szkół średnich dobrze wypadły szkoły z powiatu chodzieskiego. Sukces odnieśli także najlepsi uczniowie chodzieskiego "ogólniaka" - otrzymali nagrody.

Przyznane zostały stypendia ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania, za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2021/2022. W województwie wielkopolskim, wręczono je 35 uczniom, w tym aż 8 stypendiów trafiło do uczniów powiatu chodzieskiego. Wszyscy oni są uczniami I Liceum Ogólnokształcącego im. św. Barbary w Chodzieży.

Nagrody ministra otrzymali: Aleksandra Bukowińska, Maria Dreger, Antonina Dudek, Radosław Grabowski, Inez Jesiołowska, Oliwier Jesiołowski, Kamil Pietras i Michalina Pietraszak.

Opublikowany został również najnowszy ranking szkół, pn. "Perspektywy 2022". Szkoły zostały ocenione w nim za pomocą ważnych kryteriów. O pozycji w rankingu decydują m.in.: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych.

W tym zestawieniu bardzo dobrze wypadły szkoły ponadpodstawowe z powiatu chodzieskiego.

Technikum w Zespół Szkół im. Józefa Wybickiego w Ratajach znalazło się na 5 miejscu i zdobyło złotą tarczę w rankingu najlepszych techników na terenie województwa wielkopolskiego. Było to 62 miejsce w kraju, na łącznie około 2000 techników.

I Liceum Ogólnokształcące im. św. Barbary w Chodzieży zajęło 46 miejsce i zdobyło brązową tarczę w rankingu najlepszych liceów w Wielkopolsce (515 miejsce w kraju, na łącznie około 3500 liceów w Polsce).

Technikum w Zespole Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży, trafiło na 38 miejsce i zdobyło brązową tarczę w rankingu najlepszych techników w Wielkopolsce (453 miejsce w kraju, na łącznie około 2000 techników).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Małpia ospa może być użyta jako broń biologiczna

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie