Derby w Chodzieży. Polonia zmierzy się 1 maja z Leśnikiem Margonin

MH
sxc.hu
We wtorek 1 maja, na chodzieskim stadionie zmierzą się IV-ligowe Polonia Chodzież i Leśnik Margonin. Która drużyna wygra "mecz prawdy"?

Kibice Polonii Chodzież mają nareszcie powód do radości. Po serii porażek, chodzieski zespół pokonał w ubiegły weekend 1:0 drużynę Mieszko Gniezno. Poloniści prowadzili jednym golem już od pierwszej połowy i taki wynik udało im się utrzymać aż do końca spotkania. Zwycięska bramka padła w 30 minucie, a jej autorem był kapitan i zarazem trener - Marek Trzebny.

Wysoko - bo aż 0:5 - przegrał za to Leśnik Margonin, który na wyjeździe zmierzył się ze Zjednoczonymi Trzemeszno. Piłkarze Leśnika stracili dwa gole już w pierwszej części meczu. Potem było tylko gorzej, na co wpływ miał z pewnością również fakt, iż przez większą część spotkania margoninianie grali w 10-ciu. Czy zatem fani drużyny mogą mieć nadzieję na lepszy rezultat podczas jutrzejszego starcia derbowego z Polonią Chodzież?

Spotkanie które zostanie rozegrane na stadionie im. Stanisława Kitkowskiego będzie swego rodzaju meczem prawdy. Obu naszych czwartoligowców dzieli bowiem niewielka różnica punktowa. Wygrana Polonii pozwoliłaby jej na to, by nieco odrobić ostatnie straty i zremisować w tabeli z oponentem. Z kolei zespół z Margonina liczy z pewnością na możliwość rehabilitacji po ostatniej porażce.

Chodzież.naszemiasto.pl na Facebooku - dołącz do naszej społeczności!

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: [email protected] lub zadzwoń: (67) 281 24 67