MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Dekomunizacja w Chodzieży: Wojewoda nie miał uwag ws. nowych nazw ulic

ANK
Proces "dekomunizacji" w Chodzieży przebiega zgodnie z planem. Wojewoda nie wniósł uwag odnośnie nowych nazw ulic, przyjętych przez Radę Miejską

W ubiegłym tygodniu minął termin, w którym wojewoda wielkopolski mógł wnieść uwagi odnośnie uchwa ws. nowych nazw ulic w Chodzieży, przyjętych w czerwcu i w lipcu przez Radę Miejską. Na szczęście żadna z nich nie została zakwestionowana, więc - jak mówi burmistrz Jacek Gursz - „dekomunizacja” może przebiegać u nas bez zakłóceń.

W tym tygodniu Urząd Miejski zamierzał rozpocząć rozsyłanie do mieszkańców specjalnych pism z informacjami na temat konsekwencji, jakie niosą za sobą zmiany. Wcześniej urzędnicy musieli ustalić, w jakich instytucjach chodzieżanie będą musieli uaktualnić swoje adresy, a w których nie będzie to konieczne.

- Można powiedzieć, że na razie jesteśmy „bezpieczni” jeśli chodzi o nazwy ulic - mówi burmistrz Jacek Gursz.

Wskutek „dekomunizacji”, czyli „Ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej”, patronami chodzieskich ulic przestali być Leon Kruczkowski i Marian Buczek. Tego pierwszego „zastąpił” ks. kan. Władysław Kaźmierczak, natomiast drugiego - prezydent Ryszard Kaczorowski. Ul. Szenwalda będzie nosiła nazwę ul. Pogodnej, a ul. Buszczaka została podzielona na trzy części noszące trzy różne nazwy: ul. Grudzińskich, Poznańska i Ceramiczna.

Bez zmian pozostawiono nazwę ul. Zwycięstwa.

od 7 lat
Wideo

Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chodziez.naszemiasto.pl Nasze Miasto