Cmentarz w Chodzieży w wiosenne popołudnie. Spokój i zaduma [ZDJĘCIA]

Redakcja
W czwartkowe popołudnie na chodzieskim cmentarzu nie było widać tłumów. Panowała atmosfera zadumy i spokoju

Od 20 kwietnia 2020 r. wprowadzono nowe przepisy, które pozwalają korzystać m.in. z lasów i parków. Zamknięte pozostają nadal szkoły, żłobki i place zabaw. Wielu mieszkańców zastanawia się, co z cmentarzami?

Dotychczasowe przepisy nie zakazywały wstępu na cmentarz. W niektórych miastach cmentarze były zamykane, ale wynikało to z decyzji zarządów. Z kolei w Chodzieży przy wejściach wywieszono jedynie prośby o ograniczenie odwiedzania cmentarza i o zachowywanie bezpiecznych odległości od innych osób.

Jednocześnie policja stała na stanowisku, że wizyta na cmentarzu nie należy do "niezbędnych czynności życia codziennego".

- Należy zadać sobie samemu pytanie: czy powód, dla którego chcę wyjść z domu, rzeczywiście dotyczy czynności niezbędnej? Odwiedzanie cmentarza na pewno taką czynnością nie jest - mówiła Karolina Smardz-Dymek.

Za sprawą "poluzowania" obostrzeń, swoboda dotycząca przemieszczania się jest obecnie większa niż przed 20 kwietnia. Obowiązują również nowe przepisy dotyczące liczby uczestników pogrzebu. Obecnie w pogrzebie uczestniczyć może maksymalnie 50 osób, wyłączając z tego osoby sprawujące posługę, a także osoby dokonujące samego pochówku.

W czwartkowe popołudnie na chodzieskim cmentarzu tłumów nie było. Panowała atmosfera zadumy i spokoju.

Cmentarz w Chodzieży w wiosenne popołudnie. Spokój i zaduma [ZDJĘCIA]

Mniej plastiku na owocach i warzywach

Wideo

Dodaj ogłoszenie