Chromek ma za sobą bardzo udany sezon. Są już pomysły na 2020 rok: Na rowerach miejskich w Chodzieży mają pojawić się... reklamy

Anna Karbowniczak
Anna Karbowniczak
Drugi sezon Chromka - jak wynika ze statystyk - był wyjątkowo udany. Urząd Miejski i MZK snują już plany na kolejny rok. Jeden nowych z pomysłów zakłada, że na rowerach miejskich w Chodzieży pojawią się reklamy

Kolejny sezon Chromka ruszy dopiero wiosną 2020 roku, ale już teraz Urząd Miejski i Miejski Zakład Komunikacji w Chodzieży snują związane z nim plany. Wśród nowych pomysłów jest m.in. taki, aby na rowerach miejskich pojawiły się reklamy.

- Zainteresowanych partnerów, sponsorów i reklamodawców prosimy o kontakt celem umówienia się na spotkanie i omówienia szczegółów ewentualnej współpracy - zachęca Miejski Zakład Komunikacji.

Jak przekonuje zarządca systemu, statystyki związane z drugim sezonem Chromka świadczą o tym, że taka alternatywna forma komunikacji jest w Chodzieży nie tylko przydatna, ale i potrzebna.

Sezon trwał od końca marca do końca października. W tym czasie użytkownicy wypożyczyli Chromki 54 380 razy, pokonując 88 902,25 km w czasie 14 504 godzin, 12 minut i 49 sekund. Łącznie od początku funkcjonowania rowerów miejskich w Chodzieży, w systemie zarejestrowało się 2925 aktywnych użytkowników.

- Ciekawostką jest fakt, że statystyki lipca 2019 roku dorównały statystykom całego I sezonu Chromka (miesiące lipiec-październik 2018). Tak więc popularność Chodzieskiego Roweru Miejskiego nadal rośnie - czytamy na stronie "Chromek - Chodzieski Rower Miejski".

Warto przypomnieć, że dzięki współpracy z gminą Chodzież w tym roku uruchomione zostały dwie nowe stacje Chromka - w Strzelcach oraz przy ul. Margonińskiej w Ratajach. Partnerem systemu została też galeria handlowa Vendo Park, przy której powstała sponsorska stacja rowerów. Ponadto przy okazji 49. Międzynarodowych Chodzieskich Warsztatów Jazzowych "Cho-Jazz" została oddana do użytku jeszcze jedna stacja - przy Chodzieskim Domu Kultury. Łącznie punktów, w których można wypożyczać rowery, jest już 17.

W ramach współpracy gmina Chodzież zakupiła 10, a właściciel Vendo Parku - 5 rowerów, które zostały włączone do systemu i łącznie z którymi Miejski Zakład Komunikacji ma do dyspozycji 68 rowerów.

Chromek ma za sobą bardzo udany sezon. Są już pomysły na 202...

Zdjęcia: Chromek - Chodzieski Rower Miejski

Polka wśród najbardziej wpływowych ludzi

Wideo

Dodaj ogłoszenie