Chodzież: turniej jedzenia pączków na czas. To były emocje! Pamiętacie te zawody?

Olga Żądło
Z okazji Tłustego czwartku w wielu miastach organizowane są zawody w jedzeniu pączków na czas. W Chodzieży również odbyły się dwa takie turnieje. Pamiętacie je?

W Tłusty Czwartek nie wypada nie zjeść pączka. Niektórzy idą o krok dalej i stają do rywalizacji o miano tego, kto zje ich najwięcej.

Są miasta, w których turnieje jedzenia pączków na czas mają długą tradycję i odbywają się rok do roku. Na przykład w Poznaniu, gdzie zawody organizuje Cech Piekarzy i Cukierników, miało do tej pory miejsce kilkanaście edycji takich "pączkowych mistrzostw".

W Chodzieży amatorzy pączków również mieli kiedyś okazję, by ze sobą porywalizować. Pierwsze chodzieskie zawody wygrał Krystian Piankowski, który zjadł 5 pączków w 3 minuty i 19 sekund. To było w 2016 roku. I Mistrzostwa Chodzieży w jedzeniu pączków na czas zorganizowały Cukiernia-Piekarnia Piotrowscy i kawiarnia "Ogrody smaku".

Rok później zwyciężył Kasper Filut, który na zjedzenie 5-ciu pączków potrzebował zaledwie 2 minut 31 sekund. Zdobywcy drugiego miejsca Kazimierzowi Krzyckiemu zajęło to 3 minuty 54 sekundy. Trzecie miejsce zajął natomiast Jan Wysocki z czasem 4 minuty 2 sekundy. Rywalizacja odbyła się w hali chodzieskiego Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego.

Zdjęcia z obu turniejów można obejrzeć w galerii.

Chodzież: turniej jedzenia pączków na czas. To były emocje! ...

Mniej wina w Europie

Wideo

Dodaj ogłoszenie