Chodzież: Mieszkańcy sprzątali Jezioro Miejskie. To, co znaleźli, może zaskoczyć [ZDJĘCIA]

Redakcja
Udostępnij:
Kto by pomyślał, że w Jeziorze Miejskim może pływać czajnik, fotel samochodowy czy pół telewizora? A właśnie takie rzeczy wyłowiła grupa mieszkańców Chodzieży, która już po raz drugi skrzyknęła się na wspólne sprzątanie

25 pełnych worków śmieci zebrali nad Jeziorem Miejskim mieszkańcy Chodzieży, którzy już po raz drugi skrzyknęli się na wspólne sprzątanie okolic promenady. Wśród przedmiotów, które znaleźli, były naprawdę zaskakujące rzeczy. Na przykład: szczelnie zamknięty słoik wraz z zawartością, oprawy oświetleniowe, perfumy czy opakowanie po filmie pornograficznym.

Z kolei podczas pierwszej akcji, która odbyła się przed tygodniem, z jeziora wyłowiono między innymi czajnik bez dna, krzesło, fotel samochodowy oraz pół telewizora.

Na pomysł zorganizowania akcji wpadł Daniel Fórman. Jak przyznaje, planował coś takiego od dawna, ale dopiero teraz pomysł udało się wdrożyć w życie.

W pierwszym sprzątaniu, które odbyło się 12 czerwca, pomagali mu żona Anna i Karol Pawłowski. Cała trójka na odcinku ok. 600 metrów od słupka wyznaczającego pierwszy kilometr promenady, zebrała wtedy dziesiątki butelek, puszek i butelek po "małpkach". W sumie, krążąc po szuwarach, pokonali około 1400 metrów.

Wyłowione przez nich śmieci - w tym wspomniany już czajnik, fotel czy telewizor - stanowiły jedynie przysłowiowy czubek góry lodowej. Dlatego zaplanowano powtórkę, w której tym razem wzięła udział nieco większa grupa. Do Daniela i Anny Fórman oraz Karola Pawłowskiego dołączyli w miniony piątek (19 czerwca 2020 r.) Przemysław Kozioł z córką Michaliną, Agnieszka Maślanka i Norbert Zodrow.

Tym razem "ekipa sprzątająca" też miała pełne ręce roboty. Jak przyznaje pomysłodawca akcji, choć z promenady nie widać wszystkiego co pływa w jeziorze, bałagan jest naprawdę straszny.

- Idzie się po jedną butelkę, a wychodzi 20 metrów dalej z całym workiem - mówi Daniel Fórman.

Uczestnicy akcji od samego początku postanowili traktować temat na luzie - dlatego nawet podczas brodzenia w błocie i brudzie nie opuszczały ich świetne humory. Można to zobaczyć na zdjęciach, wykonanych przez Annę i Daniela Fórman.

Chodzież: Mieszkańcy sprzątali Jezioro Miejskie. To, co znal...

Nowe obostrzenia od 15 grudnia!

Wideo

Dodaj ogłoszenie