CHODZIEŻ - 800 kolarzy na starcie. ZOBACZ FILM

Mieczysław Hołubowski
Burmistrz Jacek Gursz wśród samorządowców zajął 13 miejsce
Burmistrz Jacek Gursz wśród samorządowców zajął 13 miejsce Mieczysław Hołubowski
W niedzielę po raz czwarty z rzędu odbył się w Chodzieży pierwszy etap kolarskiego wyścigu Skandia Maraton Lang Team. Zawody uznano za bardzo udane

W ramach imprezy odbyła się też pierwsza edycja Pucharu Polski Bankowców w Maratonach MTB o puchar Związku Banków Polskich oraz druge Mistrzostwa Polski Samorządowców. Na starcie stanął między innymi burmistrz Chodzieży Jacek Gursz i jego zastępca Piotr Witkowski.
W sumie do Chodzieży zjechało się 800 kolarzy z całej Polski w tym osiemdziesięciu mieszkańców Chodzieży i dziesięciu z Budzynia. W latach poprzednich, jak i w tym roku trasę maratonu MTB w Chodzieży wytyczył Roman Kołodziejczyk, prezes Chodzieskiego Towarzystwa Rowerowego.
- W tym roku trasę trochę zmieniliśmy - mówi Roman Kołodziejczyk. - Była trochę trudniejsza, ale przy tym prowadziła przez ładniejsze tereny.
Na najdłuższym dystansie, Grand Fondo (95,6 km) zwyciężył Robert Banach (Mróz Active Jet), a wśród kobiet niepokonana była Agnieszka Gulczyńska (Corratec Team). Na dystansie Medio (54 km) najlepszy był inny z podopiecznych Piotra Kosmali z grupy Mróz Active Jet, Łukasz Osiecki. Natomiast wśród kobiet najszybciej trasę pokonała Magdalena Hałajczak (Shimano Polska). Bardzo duzo osób wzięło też udział w wyścigu rodzinnym, w którym zwyciężyła rodzina Adamskich. Uczestnicy zawodów chwalili przygotowanie trasy i organizację całej imprezy. Kolejne zawody odbędą się 16 maja w Bielawie.