Chodzieskie Bioderko pomoże osobom po koronawirusie.

Piotr Ślęzak
Piotr Ślęzak
Redakcja
Pomogą osobą po covid 19

5 chodzieskich organizacji otrzymało dofinansowanie do działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami. W maju Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w  Poznaniu ogłosił konkurs ofert na kilka kategorii działań dla ON.  Środki pochodzą z PFRON i są w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Spośród zgłoszonych ofert z całej Wielkopolski, komisja konkursowa wybiera te, które spełniają  warunki wynikające z regulaminu. Wśród dofinansowanych organizacji znalazły się też te chodzieskie.

Minimum kosztów o jakie można aplikować to 50 tysięcy, które zgodnie z kosztorysem każdej organizacji wydane zostaną na określone cele.

Projekt Bioderka to „Powrót po Covidzie”, który obejmuje rehabilitację medyczną i społeczną skierowaną do grupy osób z niepełnosprawnościami.

W harmonogramie projektu, oprócz działań na sali rehabilitacyjnej Bioderka przewidziane są różnego rodzaju terapie, w tym komora normobaryczna w Klotyldzinie, hipoterapia dla dzieci z chorobami narządu ruchu, terapia PST, akupunktura i terapia powięziowa, radiofalowa ukierunkowana, spotkanie z psychologiem, nurkowanie w stowarzyszeniu Krok po Kroku HSA w Pile, pływanie na żaglówkach OPTY dla dzieci, oraz spotkanie integracyjne dla wszystkich uczestników zadania.

Z otrzymanych środków Bioderko zakupi również koncentrator tlenu na potrzeby osób po przebytym covid ( w czasie dużej ilości zachorowań wiele osób pytało czy jest koncentrator, stąd decyzja o zakupie)

Źródło: Honorata Pilarczyk

Mobilnych ołtarzy jednak nie będzie?

Wideo

Dodaj ogłoszenie