Burmistrz Chodzieży i przewodniczący Rady Młodzieżowej apelują: Zostańmy w domu

Redakcja
Burmistrz Chodzieży Jacek Gursz i przewodniczący Młodzieżowej Rady Powiatu Chodzieskiego Sławomir Smolczewski apelują do mieszkańców, a w szczególności do młodzieży, o niewychodzenie z domu

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną na terenie całego kraju obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. Oznacza to, że zawieszony zostanie międzynarodowy transport lotniczy i kolejowy, a zgromadzenia powyżej 50 osób zostaną zakazane. Już od czwartku 12 marca 2020 r. w szkołach nie ma lekcji, a wiele instytucji i urzędów zmieniło zasady swojego funkcjonowania.

Z apelami o poważne traktowanie zagrożenia, jakim jest epidemia koronawirusa, zwrócili się do mieszkańców burmistrz Chodzieży Jacek Gursz i przewodniczący Młodzieżowej Rady Powiatu Chodzieskiego Sławomir Smolczewski. Obaj w swoich wystąpieniach zwracają uwagę na to, że dzieci i młodzież nie powinny traktować zamknięcia szkół jak ferii i dla własnego bezpieczeństwa powinny pozostać w domach.

Burmistrz Jacek Gursz zaapelował również o ograniczanie do niezbędnego minimum wizyt w urzędach, sklepach i innych miejscach publicznych.

- Jest to bardzo nierozsądne, że gromadzimy się, że chodzimy w większych grupach, że nadal odbywają się jakieś zebrania i szkolenia - i to niestety osób starszych, które są najbardziej narażone na działanie wirusa. Trzeba tego zaprzestać. Od Was zależy oczywiście to, czy idziecie tam, gdzie jest dużo ludzi. Ale mam nadzieję, że wszyscy posługujemy się zdrowym rozsądkiem, włączamy myślenie i jesteśmy świadomi skutków, jakie możemy przynieść dla siebie albo też dla naszych bliskich i rodzin - podkreśla burmistrz.

Specjalny komunikat wydał także starosta chodzieski Mirosław Juraszek. Prosi w nim o ograniczenie wizyt w starostwie i informuje, że osoby które ze względu na sytuację epidemiologiczną nie dochowają 30-dniowego terminu rejestracji pojazdu w Wydziale Komunikacji, nie będą z tego powodu karane.

Burmistrz Chodzieży i przewodniczący Rady Młodzieżowej apelu...

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie