Bieg w Szamocinie i inne sportowe imprezy z okazji 100. rocznicy powrotu miasta do macierzy (TERMIN, ZAPISY)

Redakcja
Pixabay/peterijokela
Przed mieszkańcami Szamocina kolejna część obchodów 100. rocznicy powrotu miasta w granice niepodległej Polski. Tym razem coś dla miłośników sportu: czyli bieg, rajd rowerowy, marsz nordic walking i turniej karciany

To jeszcze nie koniec obchodów 100. rocznicy powrotu Szamocina do macierzy. Po oficjalnych uroczystościach, które miały miejsce w styczniu, tym razem na mieszkańców czekają dwie zupełnie inne propozycje.

23 lutego odbędzie się bieg, rajd i marsz „Pamięci wojsk polskich”, organizowany przez gminę Szamocin, Szamociński Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Chyba MTB, Zabiegany Szamocin, Militarnych Szamocin i szamocińską OSP.

Zobacz też

Zapisy prowadzone są za pośrednictwem strony maratonczykpomiarczasu.pl i trwają do 20 lutego. Koszt udziału to 10 zł od osoby, a w przypadku dzieci do 15 roku życia udział jest bezpłatny. Kod do darmowej rejestracji można uzyskać pod adresem: [email protected]

Start i meta będą znajdowały się na rynku. Wydawanie pakietów startowych rozpocznie się o godz. 13.30, a oficjalne otwarcie zawodów będzie mieć miejsce o godz. 14.30. O godz. 15 na 3-kilometrową trasę ulicami miasta wyruszą uczestnicy spaceru nordic walking. Bieg rozpocznie się o godz. 15.15 (dystans 5 km), a rajd o godz. 15.30 (10 km). Około godz. 16.30 nastąpi zakończenie imprezy przy grochówce.

Tego samego dnia w „Nowej Concordii” odbędzie się też turniej kopa sportowego. Zapisy od godz.8.30, początek o godz. 9, zakończenie i wręczenie nagród - godz. 14.

A tak było podczas pierwszej części obchodów, które odbyły się 19 stycznia i na które złożyły się msza święta, uroczystość pod Pomnikiem Wolności, nadzwyczajna sesja Rady Miasta i Gminy Szamocin oraz koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Bieg w Szamocinie i inne sportowe imprezy z okazji 100. rocz...

Zdjęcia: Szamociński Ośrodek Kultury

SPORTOWY24.PL - rozmowa z Joanną Fiodorow

Wideo

Dodaj ogłoszenie