Bezrobocie w Chodzieży. Powiat chodzieski drugi w Wielkopolsce pod względem stopy bezrobocia w grudniu 2019

Redakcja
Jak informuje "Głos Wielkopolski", nasz powiat znalazł się w gronie 5-ciu powiatów z najwyższym bezrobociem w Wielkopolsce

W końcu grudnia 2019 roku stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce wyniosła 5,2 proc., natomiast w województwie wielkopolskim - 2,8 proc. W regionie są jednak miejsca, w których ta wartość przekroczyła 5,7 proc. Jak informuje „Głos Wielkopolski”, w gronie powiatów z najwyższą stopą bezrobocia znalazł się powiat chodzieski.

W grudniu byliśmy na drugim miejscu w Wielkopolsce pod względem liczby (zarejestrowanych) bezrobotnych. Stopa bezrobocia na koniec minionego roku wynosiła u nas 7 procent.

Gorzej było jedynie w powiecie konińskim, gdzie bezrobocie sięgało 8,5 proc. Na trzecim miejscu znalazł się powiat słupecki ze stopą bezrobocia 6,8 proc., a „najgorszą piątkę” zamykały powiat średzki (6,3 proc.) i powiat złotowski (5,7 proc.).

Zgodnie z danymi Wojewódzkiego Urzędu Pracy, w końcówce grudnia 2019 r. w rejestrach wielkopolskich urzędów pracy było o 9 proc. mniej bezrobotnych niż w grudniu 2018 roku. U nas zarejestrowane były 1402 osoby. Część z nich to zwolnieni pracownicy „Porcelany”.

500 zł podwyżki dla mundurowych.

Wideo

Dodaj ogłoszenie