Bal Starosty Chodzieskiego 2020: Dobroczynna zabawa na rzecz Koła Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych w Szamocinie

Redakcja
W piątek 8 lutego 2020 r. o godz. 19 w Budzyniu rozpoczął się Dobroczynny Bal Starosty Chodzieskiego. To już dziewiąta edycja charytatywnej zabawy. W tym roku uczestnicy będą wspierać podopiecznych Koła Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych w Szamocinie

Bal Starosty Chodzieskiego to organizowana rokrocznie zabawa dobroczynna na rzecz lokalnych organizacji, które wspierają osoby potrzebujące, chore i niepełnosprawne.

W tym roku bal odbywa się już po raz dziewiąty. Tym razem towarzyszy mu zbiórka pieniędzy dla podopiecznych Koła Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych w Szamocinie.

Koło działa od 1995 roku przy Zarządzie Miejsko-Gminnym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Szamocinie. Wspiera rodziców dzieci niepełnosprawnych w ich wychowaniu, kształceniu i rehabilitacji. Podopieczni korzystają z rehabilitacji w sali rehabilitacyjnej, mają zapewnione zajęcia hipoterapii, biorą udział w organizowanych dla nich imprezach takich jak Olimpijczyk "Sprawni razem" czy spotkania gwiazdkowe. Z kolei rodzice spotykają się raz w miesiącu, dzieląc się wzajemnie doświadczeniami i wspierając się.

Bal starosty - tak było w 2019 roku

Oficjalnego rozpoczęcia balu dokonali starosta Mirosław Juraszek wraz z nowym wicestarostą Mariuszem Witczukiem i jego poprzednikiem Julianem Hermaszczukiem, który przeszedł niedawno na emeryturę. Mirosław Juraszek przypomniał, że dobroczynne bale zainicjował właśnie Julian Hermaszczuk.

Poza podziękowaniami dla byłego wicestarosty, części oficjalnej towarzyszyła jeszcze jedna miła uroczystość. Bernd Korte z partnerskiego powiatu Lippe w Niemczech, który przez wiele lat brał udział w organizowaniu wymian partnerskich pomiędzy szkołami i organizacjami z Lippe i powiatu chodzieskiego, otrzymał odznaczenie "Zasłużony dla Wielkopolski".

Bal Starosty Chodzieskiego 2020: Dobroczynna zabawa na rzecz...

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie