Akcja "Kaskada" w powiecie chodzieskim: Rekordzista przekroczył prędkość o 65 km na godzinę

Redakcja
Na terenie Wielkopolski miała miejsce policyjna akcja "Kaskada", podczas której funkcjonariusze kontrolowali m.in. prędkość poruszania się pojazdów. W powiecie chodzieskim odnotowano 33 wykroczenia, a rekordzista przekroczył prędkość o 65 km na godzinę

Wielkopolscy policjanci prowadzili działania kontrolno-pomiarowe pod kryptonimem "Kaskada". Policyjne patrole na terenie całego województwa sprawdzały stosowanie się przez kierujących do obowiązujących przepisów. W szczególności kontrolowali prędkość i stan trzeźwości kierowców. Głównym celem działań - jak informuje policja - było ograniczenie liczby wypadków i kolizji na drogach.

W akcji na terenie powiatu chodzieskiego wzięło udział 8 policjantów, którzy kontrolowali kierowców w wyznaczonych punktach. Do mierzenia prędkości wykorzystywano ręczne mierniki prędkości.

W czasie trwania akcji, funkcjonariusze odnotowali na terenie powiatu 33 wykroczenia polegające na przekraczaniu dozwolonej prędkości. Rekordzista poruszał się o 65 km szybciej, aniżeli zezwalały na to przepisy. W całej Wielkopolsce prawo jazdy straciło 24 kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50km/h.

- Jak pokazują statystyki policyjne, to właśnie nadmierna prędkość i brawura są czynnikami prowadzącymi do najtragiczniejszych zdarzeń drogowych. Działania miały ostudzić zapędy tych wszystkich, którzy nie zważają na życie innych i łamią obowiązujące na drogach prawo. W tym miejscu apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze. Szanujmy każdego uczestnika ruchu drogowego. Życie i zdrowie mamy tylko jedno - mówi Karolina Smardz-Dymek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży.

Akcja "Kaskada" w powiecie chodzieskim: Rekordzista przekroc...

Już od lipca zmiany w 300 plus?

Wideo

Dodaj ogłoszenie