75. rocznica wyzwolenia Chodzieży: Uroczystość pod pomnikiem (ZDJĘCIA)

Redakcja
Z okazji 75. rocznicy wyzwolenia Chodzieży spod okupacji hitlerowskiej i 100. rocznicy powrotu do macierzy, 22 stycznia 2020 r. pod pomnikiem Pamięci Poległym i Pomordowanym za Polskę i Wolność odbył się uroczysty apel

Senator Adam Szejnfeld, który wygłosił przemówienie podczas uroczystości z okazji 75. rocznicy wyzwolenia Chodzieży spod okupacji hitlerowskiej i 100. rocznicy powrotu miasta w granice niepodległej Polski, podkreślał, że nasz kraj odzyskał pełną wolność dopiero w momencie upadku komunizmu. Mówił, że choć od tego czasu minęło już ponad 30 lat, nadal trzeba dbać o pielęgnowanie wartości demokratycznych.

- Jest to ważne szczególnie teraz, gdy do głosu dochodzą różnego rodzaju nacjonalizmy, separatyzmy... - przekonywał.

Apelowi pod pomnikiem Pamięci Poległym i Pomordowanym za Polskę i Wolność towarzyszyła jak zawsze krótka modlitwa. Tym razem poprowadził ją ks. Jan Korygacz, proboszcz parafii pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny.

Samą uroczystość prowadzili harcerze z Hufca ZHP w Chodzieży, którzy pełnili również wartę przy pomniku i asystowali przy składaniu kwiatów licznym delegacjom z miasta i gminy.

75. rocznica wyzwolenia Chodzieży: Uroczystość pod pomnikiem (ZDJĘCIA)

Mniej plastiku na owocach i warzywach

Wideo

Dodaj ogłoszenie