4 podejrzenia zakażenia koronawirusem w powiecie chodzieskim. Potwierdzony przypadek w powiecie pilskim

Anna Karbowniczak
Anna Karbowniczak
Pixabay.com/jarmoluk
W sąsiednim powiecie pilskim potwierdzono przypadek zakażenia koronawirusem. Chory to mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego, który czasowo przebywał w naszej okolicy. Na terenie powiatu chodzieskiego zakażenie podejrzewa się aktualnie u 4 osób

Zgodnie z danymi Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chodzieży, we wtorek 24 marca 2020 r. przed godz. 9 w powiecie chodzieskim nie było ani jednego potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem.

Niestety potwierdzone zachorowanie odnotowano w sąsiednim powiecie pilskim. Chory to mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego, który czasowo przebywał na tamtym terenie.

W całym kraju - jak podaje Ministerstwo Zdrowia - przybyło 17 zakażonych. Są to osoby, u których chorobę potwierdziły testy laboratoryjne.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem wynosi 766 osób - 9 osób zmarło. Dziewiąta ofiara koronawirusa to 68-letni mężczyzna, który zmarł we wtorek w szpitalu w Puławach. Jego stan był ciężki, miał również choroby współistniejące.

W powiecie chodzieskim kwarantanną domową objętych jest już 79 osób (w tym 68 osób tzw. "kwarantanną graniczną"). Dwie osoby są hospitalizowane, a trzy przebywają w izolacji. Jedna osoba oczekuje na wyniki badań. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 51 osób.

Aktualizacja

"Sanepid" w Pile i starosta pilski Eligiusz Komarowski sprostowali wcześniejszą informację o zakażeniu na terenie powiatu pilskiego, którą podały służby wojewody. Jak wyjaśniła Państwowa Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pile, zakażony mężczyzna posiada meldunek w powiecie pilskim, ale od wielu lat mieszka w innym województwie. W chwili wykrycia zakażenia od kilku dni przebywał w szpitalu w Chodzieży.

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie