29 nowych zakażeń w Wielkopolsce, w powiecie chodzieskim - wciąż 5 [8 KWIETNIA 2020]

Anna Karbowniczak
Anna Karbowniczak
W Wielkopolsce przybyło 29 nowych zakażonych - poinformował we wtorek 8 kwietnia przed południem Wielkopolski Urząd Wojewódzki. Jak wygląda sytuacja w powiecie chodzieskim?

W środę 8 kwietnia 2020 r. przed południem Urząd Wojewódzki podał informację o 29 nowych zakażeniach koronawirusem w Wielkopolsce. Jeśli chodzi o mieszkańców powiatu chodzieskiego, do tej pory przypadków "pozytywnych" jest pięć.

Pierwsze zakażenie u mieszkańca powiatu chodzieskiego zostało oficjalnie potwierdzone pod koniec marca i dotyczyło kobiety w średnim wieku, która miała kontakt z inną zakażoną osobą.

O kolejnych czterech przypadkach wojewoda i "Sanepid" poinformowały we wtorek 7 kwietnia 2020 r. To trzy kobiety (w wieku 43, 47 i 49 lat) oraz 78-letni mężczyzna.

Cała czwórka ma "związki" z chodzieskim szpitalem Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii, w którym wykrytych zostało w sumie 8 nowych zakażeń. Pozostali zakażeni to mieszkańcy powiatu wągrowieckiego, pilskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego i poznańskiego.

Trzy spośród zakażonych osób były pacjentami oddziału pulmonologicznego nr 1, który był izolowany od momentu wykrycia pierwszych zakażeń. Kolejne dwie osoby to pacjenci oddziału paliatywnego. Wszyscy jeszcze w poniedziałek wieczorem zostali przetransportowali do Poznania na oddział zakaźny.

Resztę zakażonych objęto kwarantanną. Przechodzą oni chorobę bezobjawowo, w związku z czym - jak informuje dyrektor chodzieskiego Szpitala WCPiT Tomasz Przysiecki - w ich przypadku nie zachodzi konieczność hospitalizacji.

Zgodnie z informacją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chodzieży z dnia 8 kwietnia 2020 r., w tej chwili w powiecie chodzieskim mamy 5 osób z potwierdzonymi testami w kierunku koronawirusa, 161 osób poddanych kwarantannie i 10 osób objętych nadzorem epidemiologicznym. Cztery osoby są hospitalizowane.

29 nowych zakażeń w Wielkopolsce, w powiecie chodzieskim - w...

Rząd podjął decyzję w sprawie obostrzeń.

Wideo

Dodaj ogłoszenie