2 runda "Biegu 3 jezior" - wokół Jeziora Miejskiego

Marek Wolski
Dokładnie 100 zawodników ukończyło drugą rundę z cyklu „Bieg 3 jezior”. Wśród mężczyzn zwyciężył Norbert Zodrow. Pierwszą kobietą na mecie była Katarzyna Rewers.

Pierwsze zawody z cyklu „Bieg 3 jezior”, którego organizatorem jest grupa biegowa PCH_RUN, odbyły się w marcu. Wówczas 13-kilometrową trasę wokół i w okolicy Jeziora Karczewnik ukończyło ponad 80 osób.
Trasa drugiej rundy prowadziła wokół Jeziora Miejskiego. W niedzielny poranek z dystansem 5 km najszybciej uporał się chodzieżanin Norbert Zodrow. Potrzebował na to zaledwie 16 minut i 50 sekund!

Biegło się bardzo dobrze. 5 kilometrów to krótki dystans, więc od początku do końca trzeba trzymać mocne tempo. Wiatr wiał w twarz, ale na trasie było bardzo przyjemnie. W końcu to moje miasto. Wiele razy tutaj biegałem.

Najbliższe biegowe plany Norberta Zodrowa to: „II Budzyńska dziesiątka” (2 maja) i „Gontyniec Ultra Trail” (7 maja).

Drugi wśród panów był Błażej Wyka, a trzecie miejsce zajął zwycięzca pierwszych zawodów z cyklu „Bieg 3 jezior” oraz niedawny triumfator w swojej kategorii wiekowej w PKO Poznań Półmaratonie, Roman Kołodziejczyk.

Trasa fajna i szybka, jak zawsze wokół naszego Jeziora Miejskiego. Jestem nieco zmęczony po sobotnim biegu w Bydgoszczy, dlatego trzecie miejsce traktuję jako sukces. Wracając do PKO Poznań Półmaratonu, poszło mi tam całkiem dobrze. Biegłem dla syna Bartosza, żeby zrobił "życiówkę". Jesteśmy bardzo zadowoleni, że przybiegliśmy na metę półmaratonu jako pierwsi spośród chodzieżaków.

Wśród pań pierwsze miejsce na szybkiej trasie wokół Jeziora Miejskiego zajęła zawodniczka
Budzyńskich Dzików, Katarzyna Rewers.

Biegło się ciężko, ale było super. Można powiedzieć, że „pogoda wymiatała”, a wiatr był miejscami okropny. 5 kilometrów to męczący dystans, ale dzięki takim startom można trenować prędkość i uzyskiwać lepsze czasy na innych trasach.

Katarzyna Rewers, podobnie jak Norbert Zodrow, w kalendarzu najbliższych zawodów ma start w „II Budzyńskiej Dziesiątce”.

Drugą panią na mecie była Justyna Skibińska, trzecie miejsce zajęła Monika Tokarz.

Po dwóch rundach „Biegu 3 jezior” w klasyfikacji generalnej wśród mężczyzn prowadzi Norbert Zodrow, a wśród kobiet Justyna Skibińska. Ostatnie zawody z tego cyklu 15 maja. Do pokonania będzie wówczas 10 km w okolicy Jeziora Strzeleckiego.