11 medali zawodników Delfinka na MEJ Finswimmerów w Poznaniu

Najcenniejszy złoty medal zdobyła Antonina Dudek na dystansie 50 m BF, poprawiając rekord świata, Europy Juniorek dwukrotnie w ciągu jednego dnia.

W zakończonych Mistrzostwach Europy Juniorów w Pływaniu w Płetwach łącznie reprezentacja Polski zdobyła 7 medali z czego 4 to zasługa finswimmerów chodzieskiego Uks Delfinek Chodzież.

Najcenniejszy złoty medal zdobyła Antonina Dudek na dystansie 50 m BF, poprawiając rekord świata, Europy Juniorek dwukrotnie w ciągu jednego dnia. Rekord wynosi 0:21,85. Medal srebrny Antonina wywalczyła na dystansie 100 m BF, a medal brązowy na 50 m pod wodą, przegrywając walkę o medal złoty jedynie o 0,03 s!

Brązowy medal zdobył także Kamil Pietras na dystansie 800 m SF (po powierzchni), który uzyskał czas lepszy od 15 letniego rekordu Polski w seniorach i kat. juniorów B, a w pozostałych startach na 400 i 1500 m SF uplasował się na 5 pozycjach. Siedem medali dla Ukrainy zdobyła natomiast trenująca z nami od końca lutego Krasnokutska Viktoriia złoty: 100 m SF, 100 m IM (pod wodą), 400 m IM, 4x200 m SF, srebrny na 50m AP, 50 m SF, 4x100 m SF.

3 indywidualne finały zanotował także Radosław Grabowski, który w starcie sztafetowym na lotnej zmianie uzyskał czas lepszy od 1. zawodnika na tym dystansie.

Zarząd klubu:

Na podkreślenie zasługuje fakt, że przygotowania do MEJ pozostawały po stronie Klubu i odbywały się na basenie 25-metrowym, pod okiem głównego trenera Klubu Bartosza Smaruja i wspomagających go trenerów: Macieja Jęsiek, Filipa Nowaka, Kingi Małachowskiej, Beaty Reiter oraz Marka Kasperczaka i Julii Małachowskiej przy niezbędnej pomocy wielu zaangażowanych rodziców, UM w Chodzieży oraz firm wspierających, za co serdecznie wszystkim dziękujemy.

Jesteśmy przekonani, że przy ciągłym ulepszaniu warunków do trenowania jesteśmy jeszcze w stanie podwyższyć wynik sportowy podczas najważniejszych imprez mistrzowskich.

Mamy nadzieję, że nasze osiągnięcia mówią same za siebie, a chcemy także zaakcentować, że pływanie w płetwach jest sportem kwalifikowanym i tak wybitne rezultaty "same się nie zrobią", a trzeba na nie ciężko zapracować, pamiętając również o tworzeniu optymalnych warunków do uprawiania sportu w Chodzieży, współpracując z fizjoterapeutą, gabinetami masażu, z psychologiem, a także wszelkiego rodzaju komorom, odżywkom izotonicznym oraz dzięki profesjonalnemu sprzętowi sportowemu.

Choć sport ten w Polsce jest niedoceniany to wielu państwach Europy jest on bardzo popularny, ponieważ jest widowiskowy, szybki (finswimmerzy są w wodzie najszybciej pływającymi ludźmi), piękny i wszechstronny (BF, SF, IM, AP). Od 2015 roku chodzieski Klub zdobywał Puchar Polski (bez roku 2020 z powodu COVID-19) i w celu rywalizacji na najwyższym poziomie szuka wyzwań na całym świcie podczas rund Pucharu Świata (w tym roku 2. miejsce w Lipsku (Niemcy) i 1. miejsce w Coral Springs (USA) i niedoczekaniem oczekujemy finału.