Wybierz region

Wybierz miasto

  Wybieramy Chodzieżanina 25-lecia

  Pierwszy numer "Chodzieżanina” ukazał się 6 maja 1991 roku i właśnie z okazji naszego jubileuszu proponujemy plebiscyt na "Chodzieżanina XXV-lecia”.

  Przez 25 lat tygodnik "Chodzieżanin” pisał o ludziach związanych z naszym powiatem - ich sukcesach, kłopotach, radościach, smutkach... Niewątpliwe specjalne miejsce mieli zawsze Ci, których działalność, twórczość, czy osobowość miały wpływ na mieszkańców i ich życie. Nie brakowało - i nie brakuje - osób, których działalność i sława wykraczały poza granice powiatu, a nawet kraju.

  Chcemy, aby nasi czytelnicy wybrali tych, którzy najbardziej wpływali na nasze losy, którzy odcisnęli w chodzieskiej rzeczywistości najtrwalszy ślad. Pokażmy tych, których powinniśmy pamiętać. Na naszej liście nominowanych jest 25 wspaniałych osób, które zawsze patrzyły dalej niż inni i widzdziały, a pewnie i wiedziały więcej.

  Wyboru "Chodzieżanina XXV-lecia” dokonają oczywiście mieszkańcy naszego powiatu - czyli nasi Czytelnicy. Głosować będzie można wysyłając SMS-y na kandydatów, w treści wpisując ich prefiksy, które znajdziecie Państwo poniżej. Głosowanie rozpoczynamy 7 października i potrwa ono do 30 października (niedziela), do godziny 23.59,59.

  Przez pierwszy tydzień głosowania - od 7 października, do 14 października, będzie można także oddawać głosy poprzez Facebook i tradycyjnie przez kliknięcie na naszej stronie chodziez.naszemiasto.pl.

  Ponieważ pewności nie mamy, że wszystkie najważniejsze osoby 25-lecia zostały nominowane, proponujemy jeszcze przez kilka dni zgłaszać osoby, które Państwa zdaniem powinny się znaleźć na liście. Mogą to być osoby z całego powiatu chodzieskiego - gdyż nasz tygodnik ukazuje się na całym tym terenie.

  Prosimy o przysyłanie nominacji na adres e-mailowy: chodziez@glos.com, koniecznie z dopiskiem "Chodzieżanin XXV-lecia”. Miło będzie jeśli do zgłoszenia dołączone będzie zdjęcie osoby nominowanej oraz przynajmniej krótkie uzasadnienie takiego właśnie wyboru. Czekamy więc na Państwa zgłoszenia jeszcze do 11 października - wtorek, do godziny 23.59.

  Regulamin plebiscytu

  Ostatnie plebiscyty

  Jak dobrą masz pamięć? Co wydarzyło się w roku 2018? QUIZ

  Inne plebiscyty