Delfinek po raz drugi z rzędu na trzecim miejscu w Pucharze Świata!

MN
Delfinek ma powody do świętowania. Wciąż utrzymuje rewelacyjny poziom

W dniach od 21 do 23 kwietnia na pływalni olimpijskiej Aquasfera w Olsztynie Polski Związek Płetwonurkowania zorganizował III Rundę Klubowego Pucharu Świata, w której udział wzięło 366 zawodników z 16 państw i 70 klubów, w tym 16 z UKS Delfinek SP1 Chodzież.

Do bardzo dobrych startów zaliczyć należy dystanse na których naszym zawodniczkom zabrakło setnych sekundy do medalu (Marta Humerczyk IV m na 50 m bi-fins, a na dystansie 800 m pp Agata Rettig przegrała walkę o medal o 0,36s). Dobrze spisała się dwójka naszych kadrowiczów do tegorocznych The World Games, które odbędą się we Wrocławiu. Powołani oni zostali na 3-dniowe konsultacje przed rundą PŚ - Filip Nowak był 10 wśród seniorów na 50 m pp a Julia Małachowska uplasowała się na bardzo wysokiej 6 pozycji na 50 m po powierzchni – należy mieć na uwadze to, że Julia pierwszy rok jest dopiero seniorką. Ósme miejsce na 50 m pw w juniorach zajął Kacper Wiśniewski, a 19 był Adam Sałata, wśród juniorek Natalia Bartczak na tym samym dystansie była 10. Na 800 m po powierzchni Oliwier Jesiołowski był XIII, a Adrian Małachowski XVIII, a wśród juniorek Julia Nowak przypłynęła z 9 czasem. Na dystansie 50 m bf Weronika Prentka była VI, a Julia Małachowska 11 wśród seniorek, w juniorach Kacper Wiśniewski był VII, a Adam Sałata XVI, o braku szczęścia natomiast może mówić Marta Humerczyk, która walkę o brązowy medal przegrała o zaledwie 0,02s, zajmując IV miejsce, IX miejsce na tym dystansie zajęła Sylwana Piechocka.

Na dystansie 200 m pp Agata Rettig była 12, a startująca po raz pierwszy w PŚ Inez Jesiołowska zajęła XXVII miejsce. Na dystansie 100 m pod wodą Filip Nowak był XIV w seniorach, a w seniorkach Kinga Małachowska była VII, w juniorkach natomiast Inez Jesiołowska była 20, a kolejna najmłodsza zawodniczka z klasy o profilu pływania w płetwach ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chodzieży Laura Skóra XXII.

W konkurencji rozgrywanej po raz pierwszy na dystansie 400 m bf Weronika Prentka zajęła drugą lokatę w wraz z nowym rekordem polki seniorek, a w kategoriach C i D juniorek rekord Polski ustanowiła Laura Skóra. Na 100 m bf Weronika Prentka była 7 podobnie jak Marta Humerczyk w juniorkach, a Sylwana Piechocka zajęła VIII lokatę. W bardzo widowiskowej konkurencji na 100 m pp Julia Małachowska przypłynęła na rewelacyjnym 7 miejscu tuż przed siostrą Kingą Małachowską. Należy zaznaczyć, że uzyskany przez Julię czas jest drugim czasem osiągniętym przez polską zawodniczkę w tym roku kalendarzowym na basenie 50-metrowym. Wśród chłopców na dystansie 100 m pp Oliwier Jesiołowski był 23, a Oskar Kasprowicz był 25. Na dystansie 100 m pp juniorek Natalia Bartczak była XI, a Inez Jesiołowska XXII. Na 400 m pp w juniorkach Agat Rettig uplasowała się na VII pozycji, a XV była Julia Nowak. Na dystansie 50 m pp w seniorkach Kinga Małachowska zajęła wysokie 8 miejsce, a w juniorach Kacper Wiśniewski był X, Oliwier Jesiołowski XX. W juniorkach na tym dystansie Natalia Bartczak była VII, a Sylwana Piechocka XV. Na dystansie 200 m BF Weronika Prentka zajęła IV miejsce w seniorkach, a XV w juniorach był Adrian Małachowski, w juniorkach Julia Nowak była V a Marta Humerczyk VIII.

W konkurencji sztafetowej na 4x100m pp seniorki w składzie: Kinga Małachowska, Weronika Pretnka, Agata Rettig i Julia Małachowska zajęły III miejsce, natomiast nasze juniorki w składzie: Natalia Bartczak, Sylwana Piechocka, inez Jesiołowska i Julia Nowak zajęły wysokie V miejsce, a sztafeta juniorów w składzie: Kacper Wiśniewski, Oska Kasprowicz, Oliwier Jesiołowski i Adam Sałata zajęła miejsce tuż za podium.

W klasyfikacji generalnej klubów UKS Delfinek SP1 Chodzież sklasyfikowany został na rewelacyjnym III miejscu. Finał Pucharu Świata zaplanowany został na miesiąc wrzesień w Turcji, dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe potencjalnych sponsorów zainteresowanych pomocą naszym utalentowanym zawodnikom w osiągnięciu historycznego wyczynu.

- W imieniu Klubu serdecznie chciałbym podziękować Centrum Ceramiki i Technologii Pana Dariusza Kępki z Budzynia za okazane wsparcie oraz członkom Zarządu Klubu za pomoc w transporcie zawodników na zawody - mówi trener UKS Delfinek SP1 Chodzież Bartosz Smaruj.