W niedzielę zespół Taraka zagrał koncert na kijowskim Majdanie. Muzycy wykonali m.in. piosenkę "Podaj rękę Ukrainie", którą Karol Kus napisał z myślą o protestujących Ukraińcach

W niedzielę 8 lutego odbył się koncert Karola Kusa i jego polsko-ukraińskiego zespołu Taraka na kijowskim Majdanie.

"Gorące serca, choć dookoła sroga zima. Zmarznięte usta, okrzyk wolności się zaczyna. Co dziś powstało, niech żyje wiecznie i nie zginie. Ty nie stój obok i podaj rękę Ukrainie". Tak zaczyna się piosenka, nagrana dla protestujących na kijowskim Majdanie.

Zobacz też: Zespół Taraka wspiera protestujących na ukraińskim Majdanie


Lider zespołu - Karol Kus , który rok temu odszedł z funkcji dyrektora ośrodka kultury w Margoninie i wrócił do showbiznesu - mówi, że ma być ona gestem solidarności i wyrazem wsparcia. Tak głośno o Karolu Kusie chyba jeszcze nie było, choć współpracował on już z wieloma polskimi gwiazdami. Teraz on i jego zespół Taraka (który, dodajmy, swoje pierwsze teledyski kręcił na podmargonińskiej wsi) wystąpili w niedzielę na kijowskim Majdanie.

Wcześniej, w sobotę 1 lutego o godz. 17.15 utwór został odegrany na głównej scenie kijowskiego placu. Emitowały go również ukraińskie rozgłośnie radiowe, a o sprawie pisały dzienniki oraz portale informacyjne. Na swoim kanale na portalu YouTube muzycy napisali, że telewizja Espreso TV przerwała nawet program, aby pokazać ich wideoklip. Członkowie Taraki szacują, że ich piosenki mogło wysłuchać nawet 10 tysięcy osób.

- To najwspanialszy moment w mojej twórczości, bo nie ma nic piękniejszego, niż napisanie czegoś, co jest ważne dla innych - mówi Karol Kus.

Już wkrótce piosenka "Podaj rękę Ukrainie" ma pojawić się na składance pod takim samym tytułem, na której znajdą się też nagrania znanych artystów z Polski i Ukrainy. Część zysków ze sprzedaży płyty zostanie przekazana na pomoc ofiarom protestów i ich rodzinom. Tytułowy utwór zostanie nagrany także w języku angielskim i ukraińskim. Na początku tego tygodnia poinformowano, że ukraińską wersję zaśpiewa Marta Malska-Zaharkowa, a wersję angielską - Marta Leśniewska.

Coś cię ciekawi, boli lub irytuje? Napisz o tym na naszym FORUM

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: chodziez@glos.com lub zadzwoń: (67) 281 24 67

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Mieszko I (gość)

Gdzie ta Ukraina ? a o... parę kroków za Przemyślem ! Jak nie byłeś to pojedź i zobacz, jaka piękna jest tam przyroda ! A może by tak Polska z Niemcami połączyła się, to też będzie spokój....mądralo !