Przystanek Woodstock 2017 oficjalnie rozpocznie się 3 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. Dzień wcześniej z woodstockowiczami w Akademii Sztuk Przepięknych spotka się gen. Mirosław Różański (godz. 13:30). Na festiwalu pojawią się również Maciej Orłoś i Robert Biedroń. Wkrótce poznamy kolejnych gości. Portale naszemiasto.pl są patronem medialnym Woodstocku.

Zobacz: Woodstock 2017. Kto zagra na Przystanku Woodstock [program, patronat NaM]Przystanek Woodstock to nie tylko koncerty, ale też spotkania z ciekawymi ludźmi w Akademii Sztuk Przepięknych. Jednym z gości będzie w tym roku gen. Mirosław Różalski, absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych (1986), którą ukończył z wyróżnieniem.

Był pomysłodawcą i realizatorem nowego modelu szkolenia strzelców wyborowych w wojskach lądowych. Wdrażał do sił zbrojnych KTO Rosomak, formował pierwszy w pełni zawodowy batalion zmotoryzowany, który wziął udział w pierwszej i drugiej zmianie PKW w Afganistanie. W 2007 jako dowódca Brygadowej Grupy Bojowej wraz z żołnierzami 17. WBZ uczestniczył w VIII zmianie PKW w Iraku. Stacjonująca w bazie Delta w Al-Kut BGB wspólnie z irackimi siłami bezpieczeństwa i jednostkami koalicyjnymi przeprowadziła kilka operacji przeciwko rebeliantom, akcje pomocy humanitarnej i medycznej w prowincji Wasit.

W 2010 sformowana na bazie 17. WBZ i jednostek Dywizji Grupa Bojowa UE była pierwszym oddziałem bojowym zadeklarowanym przez Polskę do sił Unii Europejskiej. W latach 2012-2013 kieruje Departamentem Strategii i Planowania Obronnego MON, uczestniczy w pracach międzyresortowego Zespołu Koordynacyjnego przy Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. Pełni funkcję pełnomocnika MON ds. reformy systemu zarządzania, kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi.

Później zostaje Dowódcą Generalnym Rodzajów Sił zbrojnych, podlega mu blisko 86 tysięcy żołnierzy Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej oraz Wojsk Specjalnych. W 2016 przeprowadza część praktyczną największego po 1989 roku ćwiczenia ANAKONDA, w którym bierze udział ponad 30 tysięcy żołnierzy z 25 krajów.

W trakcie służy wyróżniony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Wojskowym Krzyżem Zasługi z Mieczami, Krzyżem Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju, Medalem Siły Zbrojne w Służbie Ojczyźnie, Gwiazdą Iraku, Medalem Honorowym Międzynarodowej Dywizji Centrum Południe. Podczas misji w Iraku został odznaczony przez prezydenta Salwadoru Medalem Zasługi.

Żonaty, troje dzieci. W czasie wolnym podróżuje, jeździ na nartach i motorze, pływa i spędza czas w lesie, preferuje aktywny tryb życia.

Sprawdź: Eliminacje do Przystanku Woodstock 2017. Kto zagra? [program]


Z kolei w piątek, 4 sierpnia, o godzinie 11:30 na Akademii Sztuk Przepięknych będziecie mogli spotkać się z Maciejem Orłosiem. Gospodarz programów telewizyjnych, konferansjer i prowadzący wydarzenia specjalne, konferencje oraz gale. Jeden z najbardziej popularnych prezenterów telewizyjnych w Polsce – laureat 4 Wiktorów, w tym Super Wiktora 2011 za całokształt dokonań oraz dwóch Telekamer. Przez 25 lat prowadził Teleexpress – program informacyjny o najdłuższej historii w Polsce. Obecnie w Telewizji WP prowadzi #dziejesię 16.50 – przegląd najważniejszych i najświeższych informacji ze świata, z akcentem na sprawy polskie w ujęciu krajowym i lokalnym.

W tym roku na festiwalu pojawi się również Robert Biedroń (4 sierpnia, 13:30), prezydent Słupska, jeden z najpopularniejszych polityków w Polsce. Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i wieloletnim prezesem Kampanii Przeciw Homofobii.

Więcej szczegółów wkrótce.


Koncerty w Polsce

Komentarze (12)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

mat (gość)

Orłoś, ty chłopię, "m.c inteligentne". Kogo i czego chcesz uczyć. Chyba jedynie tego jak zrobić aby nic nie robić i szmal zarobić. Bidulo, Całe swoje życie umiałeś tylko czytać to co Ci napisali a teraz chcesz "umoralniać" innych.

Staszek46 (gość)

Jestem zwolennikiem platformy. Byłem na woodstock dwa lata temu. Muzycy grali ok jednak dużo pijanych widzów. Półnagie nastolatki leżące po rowach. Nabuzowani ludzie. W namiocie obok chłopacy jeden po drugim wymieniali się ta samą dziewczyną która była jakby pijana lub naćpana. Możecie być zaskoczeni ale jako zwolennik platformy zgadzam się z prawicą co do woodstocku i nie godzę się na rozpijanie jej i narkotyzowanie młodzieży.

joa (gość)

Gienerał dopieszczany przez Brunka, Bardziej odpowiadała mu III RP, dlatego niedawno zwolnił się z roboty i tera będzie indoktrynował młodych.
Czy ktoś jeszcze nie wie po co jest ten Wowowowowodstock?
A cała redakcja TVNu i G...... Wyborczego też przyjedzie?

rotmistrz II RP (gość)

Oficer III RP sprowadzony do rangi ciecia postsowieckiego ideologicznego błota. Brawo! Brnij dalej. Ruchome piaski czekają...

majtej pokładowy (gość)

Zacznijmy od morale. W błocie taplać naszą młódź za frajer? Panie generale? Te lampasy na spodniach po wywiadach w resortowej TVN? Na szczaw...

gość (gość)

Po kolejnym wypadku samochodu wiozącego tym razem ważną personę w MON, ministerstwo przystąpiło do zmiany doktryny obronnej Polski. Otóż teraz planuje się w przypadku ataku wojsk lądowych wroga na nasz kraj, wysłać na drogi, którymi wróg będzie się przemieszczał, limuzyny rządowe i ministerialne kierowane przez kierowców żandarmerii i BOR. Zakłada się, że nikt nie ma prawa przemknąć sie tymi drogami...

lukki69 (gość)

...dzieci kwiaty będą słuchały żalów na prawicę zwolnionego generała ? Prawie tak śmieszne,jak miesięcznica smoleńska....