Międzynarodowy konwój wojsk NATO dwa dni temu wyjechał z amerykańskiej bazy w Niemczech. Ponad 120 pojazdów jedzie przez Wielkopolskę i Poznań do Orzysza w województwie warmińsko-mazurskim. Pół tysiąca żołnierzy z 2. brygady kawalerii pancernej z USA, 150 żołnierzy z Wielkiej Brytanii i 120 żołnierzy z Rumunii będzie tam stacjonować w ramach wzmocnienia wschodniej flanki NATO.


Z regionu

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

ryczka (gość)

~~`Stef- Z tego wynika ze za bardzo ich nie lubia inne Narody,to jada szosami.. Aby tylko nam tych SZOS (co pożyczki dała UNIA ) nie ROZWALILI. Było już pare tych KRAKS wywołanych przez nich.

Stef (gość)

Kiedyś takie wojskowe transporty ładowano na wagony kolejowe i nikomu na szosach nie przeszkadzały - a ruch drogowy był wtedy znacznie mniejszy. Brak wyobraźni?