UKS Delfinek obchodzić będzie 10-lecie powstania. Zobacz zdjęcia z Pucharu Świata w Tajlandii

Bożena Wolska
Finał Pucharu Świata w Tajlandii
Finał Pucharu Świata w Tajlandii Arch. UKS Delfinek
Siedmioosobowa ekipa zawodników UKS Delfinek wraz z trenerem Bartoszem Smarujem brała udział w finale Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach w Phuket w Tajlandii. W zmaganiach udział wzięło ponad 300 zawodników z 58 klubów, z 19 krajów świata. N

W chodzieskim UKS Delfinek systematycznie trenujących pływanie zawodników jest około czterdziestu.
W styczniu przyszłego roku UKS Delfinek będzie obchodzić 10-lecie powstania. Jak mówi Bartosz Smaruj z tej okazji zorganizowane zostaną zawody pływackie oraz jubileuszowe spotkanie, podczas którego będzie okazja do wspomnień. Zaś jego marzeniem na przyszłość jest nowy, duży - z torami 50-metrowymi - basen pływacki. Tak, aby zawodnicy mieli lepsze warunki do treningu i, aby można było w Chodzieży organizować zawody wyższego szczebla.
Na razie pływacy cieszą się z sukcesu podczas finału Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach w Phuket w Tajlandii. Pojechała tam skromna - siedmiosoobowa grupa zawodników wraz z trenerem Bartoszem Smarujem. Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze, a najlepszy start zaliczyła juniorka Marta Humerczyk, która na dystansie 50 m bi-fins (BF), zajęła trzecie miejsce i stanęła na podium.
Innym zawodnikom również poszło nieźle: Filip Nowak był 9. wśród seniorów, Sylwana Piechocka dwa razy była 6., Julia Małachowska zajęła 7 lokatę na 50 m po powierzchni, a jej siostra Kinga walcząc z bólem brzucha zajęła miejsca 10 i 14. Chodzież reprezentowały także: Julia Nowak i Natalia Bartczak, które także zajmowały miejsca w pierwszej dziesiątce wśród juniorek. Na zakończenie pucharowych zmagań rozegrana została sztafeta 4x100 m po powierzchni, w której to z przyzwoitym czasem VI miejsce zajęły seniorki w składzie: Sylwana Piechocka, Julia Nowak, Natalia Bartczak i Julia Małachowska.

W klasyfikacji generalnej klubów i regionów w Pucharze Świata chodzieski Delfinek sklasyfikowany został na VI pozycji na 169 uczestniczących klubów - przed finałem, jako klub, sklasyfikowani byli na IX pozycji, a w klasyfikacji generalnej dziewcząt nasze juniorki zostały najlepszą drużyną świata .