Turniej tenisa w Chodzieży o puchar Banku Spółdzielczego [FOTO]

ChodzieżNM
Zacięte pojedynki na kortach, a w przerwach - piknik pod chmurką. Dwudniowy turniej tenisa ziemnego, który odbył się w Chodzieży, był bardzo udany i emocjonujący

W Chodzieży odbyły się otwarte mistrzostwa tenisa ziemnego o puchar Banku Spółdzielczego. Była to już 5 edycja turnieju, który od lat cieszy się zainteresowaniem tenisistów ze względu na rangę 2 PZT (można zdobyć dużo punktów do rankingu PZT).

W kategorii wiekowej +50 zwycięzcą został Tomasz Wawrzyniak z Mikołajek, który od początku był w tej grupie faworytem. Pewnie wygrywał wszystkie swoje mecze, pokonując w finale Janusza Słomińskiego z Pabianic wynikiem 6-3, 6-0.

W kategorii +40 doszło do powtórki finału z roku 2011, kiedy to spotkali się Kamil Kaliński z Inowrocławia i Mariusz Mijalski z Chodzieży. Cztery lata temu zwycięzcą został Kaliński; tym razem jednak nie sprostał Mariuszowi Mijalskiemu i doszło tym samym do udanego rewanżu.

W kategorii OPEN zwycięzcą został poznaniak Piotr Pawlicki, który grywał w chodzieskich turniejach od najmłodszych lat. Z kolei w kategorii gry deblowej, Mistrzostwo Chodzieży i Puchar Banku Spółdzielczego zdobyła para z Poznania: Jacek Torzewski i Jacek Mierzejewski.