Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trwa plebiscyt Głosu Wielkopolskiego, w którym każdy z nas może ocenić 4 ostatnie lata rządów naszych włodarzy

Bożena Wolska
Trwa plebiscyt Głosu Wielkopolskiego, w którym każdy z nas może ocenić 4 ostatnie lata rządów naszych włodarzy. Czy sprostali oczekiwaniom? A może zasłużyli na „czerwoną kartkę”?

Głosowanie w plebiscycie „Oceniamy Władzę”, którego organizatorem jest „Głos Wielkopolski”, trwa do 17 września. Wyniki poznamy 18 września - na nieco ponad miesiąc przed październikowymi wyborami.
W plebiscycie biorą udział radni, starostowie, burmistrzowie, wójtowie i prezydenci miast. Z pracy którego z włodarzy możemy być zadowoleni, a kto nie spełnił oczekiwań? Na to pytanie odpowiedź najlepiej znają głosujący.

Chodzież: Zmianę widać gołym okiem

Burmistrz Chodzieży Jacek Gursz o aktualnej kadencji mówi tak:
- Będę konsekwentny i ocenę pozostawię mieszkańcom. Gdybym miał jednak sam oceniać, to właśnie tę kadencję uznałbym za najlepszą ze wszystkich dotychczasowych. To były 4 lata solidnej pracy od rana do wieczora. Oczywiście nie tylko mojej - bo nad tym, co działo się w Chodzieży, pracowało całe grono ludzi.

Efektem są zmiany, które - jak podkreśla burmistrz - widać gołym okiem. Jednym z głównych priorytetów była integracja mieszkańców. Stąd m.in. pikniki sąsiedzkie czy utworzenie klubu osiedlowego przy ul. Jagiellońskiej, którego pomieszczenia zostały odnowione w czynie społecznym.
Nie brakowało też oczywiście dużych inwestycji. Tą najbardziej „widowiskową” jest modernizacja boiska i sali gimnastycznej w Szkole nr 1.
- Termomodernizacje budynków oświatowych przynoszą już efekty w postaci niższych kosztów utrzymania naszych szkół. Nie można nie wspomnieć również o „mobilności miejskiej”, która naprawdę wpłynęła na miasto i na przyzwyczajenia ludzi - dodaje Jacek Gursz.
W zawieszeniu pozostaje na razie kwestia rewitalizacji „fyrtla Żeromskiego”. Plan zakładał, że miasto pozyska na to dofinansowanie z WRPO, ale termin rozstrzygnięcia konkursu nie jest jeszcze znany.

Powiat stawiał na drogi i oświatę

Zdaniem starosty Juliana Hermaszczuka, streszczenie ostatnich czterech lat w kilku zdaniach to bardzo trudne zadanie.
- Działo się naprawdę sporo, począwszy od dużych przedsięwzięć, a na drobnych sprawach skończywszy - mówi Julian Hermaszczuk.
Dzięki projektowi „Podniesienie jakości kształcenia”, Zespół Szkół im. Hipolita Cegielskiego zyskał nowoczesny kompleks sportowy, a w LO im. św. Barbary powstało Centrum Nauk Przyrodniczych. Przeprowadzono termomodernizacje budynków PUP, PCPR, MDK i części obiektu MOS w Stu-dzieńcu. Inwestowano też w drogi i chodniki.
- Potrzeby są spore, więc to oczywiście nie koniec - zapowiada Julian Hermaszczuk.
Rozwijał się program stypendiów dla uzdolnionych uczniów, na który powiat aktualnie wydaje ponad 70 tys. zł rocznie. Zainicjowano nowe wydarzenia - m.in. „Smaki Ziemi Chodzieskiej” i targi producentów żywności, promujące lokalne tradycje kulinarne i zdrową żywność.
We współpracy ze Stowarzyszeniem Amazonek realizowany jest projekt, związany z profilaktyką chorób nowotworowych. Z kolei przy dobrej współpracy z firmą Europol i prezesem fundacji „Nasz Dom” Alfonsem Hemmer-lingiem, powiat otrzymał no-wą placówkę opiekuńczo-wychowawczą w Studźcach, do której mogła przeprowadzić się część dzieci z Domu Dziecka w Szamocinie.

Coraz więcej ludzi chce mieszkać w Budzyniu

Wójta Marcina Sokołowskiego najbardziej cieszy to, że w ostatnich latach w Budzyniu powstało sporo nowych miejsc pracy (co zwiększyło potencjał podatkowy gminy), a jednocześnie przybyło bardzo dużo nowych mieszkań i domów. Jego zdaniem to wyraźny znak, że Budzyń wydaje się ludziom dobrym i przyjaznym miejscem do życia. - Miło patrzeć, jak gmina się rozwija i jak nasze zakłady i rolnicy korzystają z możliwości, jakie dają im środki unijne - mówi Marcin Sokołowski.
Rozwija się również infrastruktura: w ciągu ostatnich 4 lat wybudowano łącznie ok. 20 kilometrów dróg.
Remontowano istniejące i budowano nowe świetlice wiejskie, a przeniesienie urzędu gminy do nowej siedziby poprawiło warunki obsługi interesantów. Udało się również rozpocząć modernizację bu-dzyńskiego stadionu, choć wyłonienie jej wykonawcy nastąpiło dopiero po wielu próbach.

Aktualne WYNIKI i szczegóły plebiscytu

***

Źródło: Dzień Dobry TVN

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chodziez.naszemiasto.pl Nasze Miasto