Triathlon w Chodzieży: Nasza sztafeta pierwsza w 1/2 Ironman! [FOTO]

ChodzieżNM
Triathlon w Chodzieży: Nasza sztafeta pierwsza w 1/2 Ironman! [FOTO] ANK
Tegoroczny triathlon w Chodzieży okazał się niezwykle udany dla naszych zawodników. W klasyfikacji sztafet na najdłuższym dystansie 1/2 Ironman pierwsze miejsce wywalczyła chodzieska drużyna Eurobike-Delfinek Team

Tegoroczny triathlon w Chodzieży okazał się niezwykle udany dla naszych zawodników. W klasyfikacji sztafet na najdłuższym dystansie 1/2 Ironman pierwsze miejsce wywalczyła drużyna Eurobike-Delfinek Team w składzie: Bartosz Smaruj (pływanie), Bartosz Kołodziejczyk (rower) i Roman Kołodziejczyk (bieg).

Zawodnicy musieli przepłynąć 1,9 km, przebiec 21 km i przejechać rowerem 90 km.

Dla porównania - na dystansie 1/4 Ironman do pokonania było 950 m w wodzie, 45 km na rowerze i 10,5 km biegiem, a na najkrótszym 1/8 Ironman: ok. 500 m pływania, ok. 25 km jazdy i ok. 5 km biegu.

Na start na najbardziej wymagającym dystansie zdecydowało się 53 zawodników. Na liście startowej 1/4 Ironman znalazło się 224 zawodników, a na najkrótszej trasie ścigały się 273 osoby. W triathlonie w Chodzieży startowały też 22 sztafety (łącznie, na dystansach 1/2 i 1/4 IM).

W sztafecie na dystansie 1/4 Ironman zwyciężyła drużyna Speed Extreme Team. Z kolei wyścig 1/8 Ironman w indywidualnej klasyfikacji open wygrał Jakub Kubiński z Bydgoszczy. Najlepszy z naszych zawodników Krzysztof Raniewicz zajął 36 miejsce w open i 11 miejsce w swojej kategorii M2.

Więcej o triathlonie w Chodzieży będzie można przeczytać w Chodzieżaninie.

Skomentuj: Triathlon w Chodzieży: Nasza sztafeta pierwsza w 1/2 Ironman! [FOTO]