W ramach akcji "Tydzień zdrowia" uczniowie Szkoły Podstawowej w Oleśnicy wzięli udział w spotkaniu z dietetyczką i w degustacji kozich serów

W Szkole Podstawowej w Oleśnicy (gm. Chodzież) odbyła się akcja pod hasłem "Tydzień zdrowia". Uczniowie wzięli udział w prelekcji na temat zdrowego odżywiania, którą wygłosiła Halina Krzyżaniak - specjalistka ds. żywienia.

Dietetyczka przedstawiła uczniom tzw. piramidę zdrowia - czyli graficzną podpowiedź jak komponować jadłospis aby postępować z korzyścią dla zdrowia. Wyjaśniła też, jakie konsekwencje może nieść za sobą źle zbilansowana dieta. Ponadto dzieci dowiedziały się, jak obliczyć wskaźnik BMI na podstawie którego można w przybliżony sposób określić, czy masa naszego ciała jest prawidłowa.

Na koniec w szkole odbyła się degustacja kozich serów.

- Bardzo dziękujemy pani Halinie Krzyżaniak za współpracę i ciekawą lekcję oraz firmie„AGRO-DANMIS” Gramowscy za dostarczenie produktów i pomoc w organizacji akcji - mówią nauczyciele Szkoły w Oleśnicy.



Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!