Sport w Chodzieży: nasi zawodnicy na Michałkach w Wieleniu [FOTO]

Mieczysław Hołubowski
Sport w Chodzieży: nasi zawodnicy na Michałkach w Wieleniu [FOTO] MH
Zawodnicy reprezentujący rowerowy sport w Chodzieży, uczestniczyli w tegorocznych Michałkach w Wieleniu. Daria Kasztarynda i Bartosz Kołodziejczyk w swoich kategoriach zajęli trzecie miejsca. W sumie w wyścigu wzięło udział 500 osób

W minioną sobotę 14 września, w Wieleniu odbył się jubileuszowy, dziesiąty maraton w kolarstwie górskim - Cross Country Michałki 2013. Jest to najstarszy w Wielkopolsce maraton MTB.

Zawodnicy reprezentujący rowerowy sport w Chodzieży także wzięli udział w tym maratonie. Łącznie z nimi na starcie stanęło 500 osób z całego kraju. Ścigano się na dystansie: MINI - 34 km, MEGA - 57 km, GIGA - 100 km.

Bartosz Kołodziejczyk na średnim dystansie wywalczył czwarte miejsce w kategorii open, a w swojej kategorii M2 zajął 3 lokatę. Trasę przejechał w czasie 2 godziny 7 minut 41 sekund.

Daria Kasztarynda, która startowała na dystansie Giga i była jedyną chodzieżanką biorącą udział w maratonie, wywalczyła 36 miejsce w kategorii open, a w swojej kategorii K3 znalazła się na doskonałym trzecim miejscu. Z kolei Rafał Tomasiewicz który linię mety przejechał tuż przed nią, uplasował się na 35 miejscu w kategorii open, a w swojej kategorii - M2 - znalazł się na 8 miejscu.

A oto miejsca naszych pozostałych kolarzy: MINI (232 zawodników) - Rafał Sroka - 68, Janusz Mazur - 72, Paweł Bardziński - 93, Paweł Zagozda - 139, Paweł Mamiszewski - 140, Rafał Wypusz - 203; MEGA(196 zawodników) - Mateusz Harmatowski - 37, Paweł Sroka - 53, Paweł Czerwiński - 131.