Sesja w Margoninie trwała blisko dwie godziny. O czym dyskutowali radni i na jakie pytania mieszkańców musieli odpowiedzieć?

W czwartek (19 maja) odbyła się sesja Rady Miasta i Gminy Margonin. Podczas posiedzenia radni m.in jednomyślnie udzielili absolutorium burmistrzowi Januszowi Piechockiemu. Poza tym przyjęli szereg innych uchwał m.in. w sprawie zmiany uchwały budżetowej na ten rok i udzielenia pomocy finansowej dla gminy Piła.

W wolnych głosach najwięcej czasu zajęła dyskusja na temat zmiany operatora odpowiedzialnego za wywóz nieczystości, co sprawiło m.in. to, że wielu mieszkańców gminy nie ma jeszcze koszy na śmieci.Jedna z mieszkanek pytała czy na ul. Cmentarnej jest planowana budowa chodnika (po prawej stronie jezdni) i czy będzie remont studzienki kanalizacyjnej.

Na sesję po raz kolejny przyszli też mieszkańcy Młynar, którzy walczą o to, aby w ich wsi nie powstała ferma drobiu. Mieli pretensje o to, że w samorządowym czasopiśmie ich list protestacyjny wydrukowany został w bardzo małej czcionce i nie był wystarczająco czytelny. Pytali się, na jakim etapie jest sprawa budowy kurników?

O tej i innych sprawach będzie można przeczytać w ,,Chodzieżaninie" za tydzień w piątek!

Inwestycje

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!