(© B. Wicher)

Powstaje nowa droga asfaltowa w gminie Margonin

Trwa budowa drogi na trasie Rutki-Klotyldzin w gminie Margonin. Koszt prac budowlanych wyniesie około 1 mln złotych. Gmina - na szczęście - otrzymała dofinansowanie ze środków krajowych z tzw. „schetynówek”.

Z nowej drogi już cieszą się mieszkańcy obu wsi. Już nie będą musieli jeździć - jak mówią - ,,po piachu".

- W końcu będziemy mieli czyste, niezakurzone samochody - mówi jeden z mieszkańców.

Inwestycje

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

pod (gość)

Oj panie Nowak dziennikarzu rzetelny ty nasz . Cieszą się mieszkańcy obu wsi ? Nim się skorzysta/kopiuje teksty ze stron gminy, warto zweryfikować informację nim pośle się dalej, jako swoją. To jest droga gminna nr 198015P Rutki - Klotylidzin, biegnąca łukiem wzdłuż ściany lasu dla osiedla za stadionem miejskim. Nie łączy żadnych wsi. Wszystkim należy się jazda po drogach asfaltowych a jednocześnie powstaje pytanie dlaczego tam zdecydowano o nowym dywaniku.

Mieszkancy (gość)

Budują drogę osiedlową zamiast zająć się główna droga z Margonina do Sypniewa. Co roku ta sama historia, dziury takie, że zawieszenie można urwać (najgorzej koło mostku). Niekompetencja bije po oczach! Jedyne na co stać obecną władzę to postawić znak ostrzegawczy ( jakby osoby, które jeżdżą codziennie nie czuły tych dziur). Jakby zaplacili za moje zawieszenie w aucie moze by zaczeli myslec inaczej. Kpina!

Ale nie ma co, trzeba dbać o swoich drogowców aby mieli pracę, a nie lepiej zrobić raz, a porządnie. Lepiej co roku dawać zlecenia.

awa (gość)

A podbudowa to gdzie p. Piechocki? tak się buduje w Margoninie? Ojciec budował fachowo . BRAK nadzoru czy wiedzy?

inżynier (gość)

Fajna będzie ta "droga" - asfalt lany na piasek - to tzw. technologia peeselowsko - platfusowa.

zły Jaś (gość)

A kiedy starosta zbuduje drogę z Margonina przez Klotyldzin do Dziewoklucza?
Obiecywał publicznie !!!!
Ale to znów jego obiecanki-cacanki...... podobnie droga z Chodzieży do Milcza.