Rowery miejskie w Chodzieży są już dostępne! System nosi nazwę "Chromek"

Od soboty 14 lipca w Chodzieży dostępne są rowery miejskie. Systemowi, z którego korzystać można za pomocą specjalnej aplikacji, nadano nazwę "Chromek"

"Chromek" - taką nazwę nadano systemowi roweru miejskiego w Chodzieży, z którego można korzystać od 14 lipca. Aby przejechać się jednym z 50-ciu rowerów, należy pobrać specjalną aplikację "Roove" i zasilć konto depozytem w wysokości 10 zł.

Rowery są rozlokowane w 6 punktach: przy plaży w Ratajach, przy ul. Kasprzaka, przy jeziorze Karczewnik (ul. Kochanowskiego), przy ul. Strzeleckiej, przy ul. Dworcowej i przy pływalni Delfin.

Pierwsze 30 minut korzystania z roweru miejskiego jest darmowe. Za przekroczenie czasu wypożyczenia od 30 do 60 minut trzeba zapłacić 3,5 zł, za przekroczenie 60-90 minut - 7 zł, za przekroczenie 90-120 minut - 13 zł, a powyżej 120 minut - 50 zł za godzinę.

Czas liczony jest od momentu wypożyczenia do momentu zwrotu. Jak można przeczytać w regulaminie dostępnym na stronie chromek.pl, do czasu wypożyczenia zaliczany jest również czas ewentualnego postoju.

Po zakończonej jeździe, rower można pozostawić zarówno w wyznaczonej "strefie parkowania", jak i poza nią. To ostatnie wiąże się jednak z sankcjami w postaci dodatkowych opłat.

Rowery są wyposażone w specjalne zabezpieczenie, system GPS i akcelerometr.

***

Zobacz też: Robert Kubica zafascynował się... kolarstwem. "To moje odkrycie. Stało się dla mnie narkotykiem"

Wideo

ANK

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

14.08.2018, 10:13

tego jak widzę to ... okropny, zawistny człowiek

18.07.2018, 16:25

Ścieżki to te czerwone chodniki - ścieżki pieszo - rowerowe.

18.07.2018, 10:16

Przepraszam, gdzie są te ścieżki rowerowe ?

18.07.2018, 10:10

Poprzednia władza nie miała takich możliwości ponieważ te pojawiły się razem z wejściem do UE więc nie można wszystkich zasług przypisywać tylko i wyłącznie sprawnemu zarządzaniu miastem bo kasa sypie się sama
A co do plaży w Ratajach to miło że powstała. Jednak bardziej miło by było gdyby ktoś nie oddał w prywatne ręce plaży która była już wcześniej a pieniądze przeznaczył na inny cel

18.07.2018, 01:49

No tak przez ostatnie 12 lat w Chodzieży nic nie zrobiono poza promenadą, ul. Wiejska, świętokrzyską, topolowa, podgórną, waryńskiego, Kochanowskiego zdrojową, Sikorskiego, Marcinkowskiego, obecnie ofiar gór. Powstały 3 ronda kilkanaście placów zabaw i siłowni, wyremontowano szkoly, wybudowano orlik i szatnie na poloni, wyremontowano parking przy delfinie i cały przyległy teren oraz parking przy górnej kaplicy i porcelanie. Powstały nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Na miejskim powstała plaża do sanatorium ścieżka i droga. Zakupiono autobusy, przystanki i rowery. Wiele robot jeszcze trwa i dużo jest zapowiedzianych do realizacji . Chodziez to plac budowy. Jesli tego nie widzicie to .... . Z pewnością pominąłem dużo rzeczy które zostały zrobione . Czy naprawde nikomu nic sie nie podoba ?

17.07.2018, 18:08

Andrzej Michalski na burmistrza!

17.07.2018, 15:38

Do 15:00 nie macie prawa przeglądać wiadomości w necie a widać to notorycznie robicie. Po 15:00 już nie stawiacie minusów bo czas prywatny nie? Przydałaby się szafa do nagrywania pochwał dla wodza. Takie SRUTU PIŃCA NIECH NAM ŻYJE NASZ CHLEBODAWCA I DOBROCZYŃCA! A za każdy minus wnioskuję o zupkę regeneracyjną z wkładką.

17.07.2018, 05:36

Jak to latwo obelgi rzucac pod oslona anonimowego wpisu. Moze na fb cos napiszcie...
Tchorze

16.07.2018, 22:09

W ogóle ten system jest bez sensu! Przecież mogli kupić w lokalnej firmie wózki dla dzieci i je wypożyczać. To by było coś, pierwszy taki system w kraju. Albo chociaż jakieś bonusy, np. darmowy kotlet za przejechane 5 minut rowerem, co by kto inny zarobił! Ale nie, ci to zawsze muszą coś sknocić! Racja misiu!!!111!!

16.07.2018, 21:19

Poczytołes urzędniku i są już zmiany. Sam byś się nie domyślił, że idiotycznie drogo ale z twoją pensją to tanio! A teraz pomyśl o osobach po pięćdziesiątce i ich smart- eee smarkach. A te 5 groszy to 3 zeta za godzinę. Napisz ile kosztuje sekunda - będzie wyglądało że za darmo.

16.07.2018, 19:16

Zajęty wyjaśnieniami.

16.07.2018, 15:44

W odpowiedzi na komentarze związane z funkcjonowaniem systemu:
1) Strefy wypożyczenia rowerów nie były przypadkowe. Choć w oczach użytkowników mogą wydawać się niepotrzebne, to miały swój sens. W projekcie unijnym (refundowanym w 85%) zrealizować można było tzw. parkingi Park & Ride powiązane z możliwością "przesiadki" na autobus i rower. W dużym skrócie, musiały zostać spełnione trzy przesłanki: przystanek autobusowy, parking samochodowy i rowerowy. Stąd obecne 6 wypożyczalni. Nic nie stoi teraz na przeszkodzie by rozwijać system i wprowadzać nowe strefy już z własnych środków.
2) Regulamin, jak również cennik będzie ewoluował. Zmiany z pewnością będą przyjazne użytkownikom. Lada moment (może jeszcze dziś) zmianie ulegnie cennik. Sankcje za przejazdy ponad 30 minut zamienimy na 0,05 zł (5 groszy) za każdą kolejną minutę przejazdu. Zamysłem nie jest zarabianie na systemie, a spowodowanie rotacji rowerów.
3) Ewentualne uwagi i pomysły polecam przesyłać na adres Biura Obsługi Klienta bok@chromek.pl

16.07.2018, 14:26

Przedstawicieli lokalnego niewydarzonego stowarzyszenia prosimy - czas odpuścić zanim się do końca skompromitujecie

16.07.2018, 10:27

chodniki i parkingi przy cmentarzu to najbardziej perspektywiczna inwestycja w tym mieście - jedyny pewny kierunek rozwoju. Może i ktoś pojedzie na cmentarz w jedną stronę rowerem ... stąd to centrum rowerowe.

16.07.2018, 10:23

Ogromnym sukcesem obecnej władzy jest wyrafinowana gospodarność. Przykład? Na ulicy Witosa połatano w kilkudziesięciu miejscach jezdnię a po miesiącu zerwano całą połataną nawierzchnię ( PÓŁ ULICY) i dziś kładą asfalt. Czyje to dzieło? Kto wydał rozkaz kretyńskiego łatania jezdni, ile za to zapłacono i nazwisko tego co kazał wszystko zrywać? ŚMIAŁO - pochwalcie się krańcową głupotą i wyrzucaniem publicznych pieniędzy w błoto! NO NIE WSTYDŹCIE SIĘ! BAREJA PRZY TYM TO MAŁY PIKUŚ! Panie Gursz - ukarasz pan winnego trwonienia publicznych pieniędzy czy dasz mu premię?!

16.07.2018, 10:05

Wiesław Bidziński na burmistrza!

16.07.2018, 00:03

Może przesuną przystanki, jeśli się nie sprawdzą?

15.07.2018, 22:35

Zgadza się...Leśna i Podgórna jak zawsze pominięto...Górna Kaplica zupełnie nietrafione tak jak przystanek przy Porcelanie.... rower miejski jak nazwa wskazuje do jeżdżenia po mieście ma służyć a te dwa przystanki ?? Ani tam osiedla żeby mieszkańcy mogli skorzystać ani żadnego miejsca społecznego użytku...miejscówki przystanków totalne pudło!

15.07.2018, 22:22

Pominięto punkt z rowerami dla Osiedla przy ul.Podgórnej i dla Osiedla przy ul.Leśnej..idealna lokalizacja koło Wodociągów na ul.Kochanowskiego .A pomyslano o rowerzystach udających się na cmentarz i to do kaplicy górnej!!!..Czy ktoś w urzędzie myśli??!!

15.07.2018, 22:09

50 PLN za godzinę????????

15.07.2018, 10:47

To korzystaj. Na ulicy jest znacznie niebezpieczniej. Jeśli rowerzyści jadą chodnikiem rozsądnie, to niech sobie jeżdżą nadal.

15.07.2018, 09:57

Juz niebawem bedzie mozna bez smartfona

15.07.2018, 09:56

Chodzi o to zeby rowey rotowaly. Zawsze mozna co pol h oddawac i wypozyczac ponownie.

15.07.2018, 09:43

idąc chodnikiem muszę mieć oczy z tyłu głowy, bo nie wiem czy mnie ktoś nie potrąci rowerem. Pomyśleliście o tym, że narażacie zdrowie pieszych? Nie ma ścieżek rowerowych, więc proszę korzystać z ulicy, bo chodnik JEST DLA PIESZYCH a nie dla rowerów

14.07.2018, 23:47

Środowisko malkontentów i lenióchów widać problem rowerów bardzo poruszył. A to tylko jeden z elementów sukcesów aktualnej władzy w mieście. Kotlety rowerów nie przebiją.