Radni chcą powalczyć o przebudowę skrzyżowania na ,,11” w Strzeleckim Gaju

14 lutego na drodze krajowej nr 11 w Strzeleckim Gaju doszło do śmiertelnego wypadku. Troje radnych powiatowych chce, aby starosta chodzieski rozpoczął starania o przebudowę znajdującego się tam skrzyżowania.

Troje radnych powiatowych Kinga Buszkiewicz, Michał Szejner i Adrian Urbański złożyli do starosty powiatu interpelację w sprawie poprawy bezpieczeństwa na drogach. Proszą o podjęcie konkretnych działań.

Chcą, aby dokonano oznakowania poziomego na trasie Bukowiec, Wyszyny, Chodzież. Linie wyznaczające środek drogi, jak piszą w interpelacji radni, zwiększą bezpieczeństwo na trasie. Dodajmy, że jest to droga powiatowa, a kilka miesięcy temu doszło tam do potrącenia pieszego. Mężczyzna zmarł w wyniku obrażeń, a sprawca uciekł.

Proszą również starostę o skierowanie pisma do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, aby ta wykonała przebudowę skrzyżowania drogi krajowej nr 11 z drogą powiatową Strzelecki Gaj - Podstolice. W interpelacji czytamy:

- Jest to miejsce niebezpieczne ze względu na to, że główna droga nr 11 z kierunku Chodzieży w stronę Poznania, przed skrętem w drogę powiatową, biegnie łukiem i z niewielkim nachyleniem, co utrudnia widoczność. Sytuacja ta zwiększa drogę hamowania samochodów ciężarowych, co powoduje, że w tym miejscu dochodzi do licznych stłuczek, i wypadków nawet ze skutkiem śmiertelnym.

WYPADEK śmiertelny w Strzeleckim Gaju

Przypomnijmy, że ostatni śmiertelny wypadek w tym miejscu wydarzył się 14 lutego. Uczestniczyły w nim dwa samochody osobowe i ciężarówka. Poszkodowane zostały trzy osoby, jedna z nich nie przeżyła...

Jak poinformowała policja, ciężarówka prawdopodobnie uderzyła w tył auta, skręcającego na lokalną drogę w kierunku Podstolic. Pasażer jednego z pojazdów osobowych zmarł. Dwie inne osoby zostały ranne i trafiły do szpitala w Chodzieży. Przez kilka godzin droga między Budzyniem a Chodzieżą była zablokowana. Kierowcy musieli korzystać z objazdów.

Dodajmy, że Michał Szejner jest już wprawiony w bojach, gdy chodzi o poprawę bezpieczeństwa na droga ch. To on organizował pikiety i blokadę drogi krajowej nr 11, domagając się ustawienia świateł na skrzyżowaniu krajówki z drogą Budzyń- Wyszyny. Obecnie światłą już tam się znajdują, a największym sojusznikiem Michała Szejnera był poseł Marcin Porzucek.

ZOBACZ walka mieszkańców Budzynia o światła na skrzyżowaniu

Miejmy nadzieję, że i tym razem znajdzie się rozwiązanie na zminimalizowanie sytuacji niebezpiecznych na tej drodze.

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

16.03.2019, 10:00

Wystarczy nauczyć się jeździć , trochę kultury na drodze i nie będzie problemu

16.03.2019, 09:18

Moim zdaniem przydałoby się tam:
-zrobić oddzielny pas skrętu w lewo od strony Chodzieży,
-ułatwić skręt w prawo od strony Budzynia,
-jakoś polepszyć też wyjazd z Podstolic na tę drogę.

15.03.2019, 10:14

Do "brzózki"gratuluję luzu i optymizmu...droga S11 jest dopiero w bardzo wstępnej fazie...bardzo!

15.03.2019, 10:12

Koniecznie należy zając się sprawą zjazdu z K11 w kierunku na Margonin przez Strzelecki Gaj Podstolice.Jest tam bardzi niebezpiecznie.Ostatni śmiertelny wypadek pokazuje jak bardzo.A droga S11 jest dopiero w planach....i zejdzie jeszcze duzo lat zanim powstanie.

14.03.2019, 22:26

Na przejeździe do wyszyna koleiny naprawić!!!!!!!!!!

14.03.2019, 14:10

Myślę że rondo ze światłami załatwi sprawę

14.03.2019, 12:45

jak ma uratować to komuś życie to chociażby zaraz niech zaczną coś z tym robić nie ważnę czy bedzie tam s11 czy znikomy ruch , zastanów sie '' gosc ''

14.03.2019, 12:28

a po co jak Najprawdopodobniej bedzie tam szła S11 zostały chyba trzy plany z tego dwa idą własnie tam, Najprawdopodobniej bedzie tam petla

14.03.2019, 11:09

Skoro "chcą powalczyć" to zapewne nie zrobią niczego konkretnego, a szkoda

14.03.2019, 10:58

Do "Gościa" - pan chce doszukiwać się sensu w POczynaniach starosty i innych PO-wskich i zsl-owskich aparatczyków???!!! Powodzenia!

14.03.2019, 10:30

Każda zmiana organizacji ruchu poprawiająca bezpieczeństwo jest dobra ale.... Wystarczy sprawdzić do ilu zdarzeń na skrzyżowaniu K11 w Budzyniu doszło od kiedy zainstalowano sygnalizację, a ile było w tym miejscu wcześniej. Sprawdzić znaczy uczciwie wykazać bez obawy i wazeliniarstwa z obawy o reakcję zaangażowanego w sprawę posła jedynej słusznej partii.

14.03.2019, 10:24

Przecież za "chwilę" wybudowany zostanie nowy odcinek S11 i w tym miejscu ruch będzie praktycznie zerowy . Jaki sen jest wydawać na to pieniądze, nie ma ważniejszych inwestycji?

14.03.2019, 09:56

Zgadza się. Tylko i aż tyle. Dla tzw. starosty to zbyt wiele. Dla tych nieudaczników istnieją tylko przeszkody. Np. tzw. burmistrz Szamocina, niejaki Kucner, od lat nie potrafi zlikwidować starego przejazdu kolejowego w Szamocinie. Torów nie ma już od wielu lat, zostało tylko kilka metrów przez szosę. Kierowcy rozwalają sobie zawieszenie, a Kucner tkwi w tej swojej tępej indolencji. To tylko jeden z wielu przykładów.

14.03.2019, 09:40

jako kierowca powiem w ten sposób. wystarczy przebudować tak, aby lepiej się skręcało jadąc od Poznania. Teraz jest kąt ostry i ciężko się manewruje. Może jeszcze dodałbym jakąś lampę, aby oświetlić krzyżówkę. Nic więcej nie potrzeba