Podczas ostatniej sesji radni Rady Powiatu przyznali absolutorium Zarządowi Powiatu. Krytycznie o ubiegłorocznym budżecie wypowiadał się jedynie radny Stanisław Tadej

Poza wyborami do Zarządu Powiatu, głównym puntem sesji powiatowej, która odbyła się w środę 17 maja, było głosowanie nad absolutorium i sprawozdaniem z wykonania ubiegłorocznego budżetu powiatu.

O tym ostatnim bardzo krytyczne zdanie miał Stanisław Tadej. Radny narzekał przede wszystkim na fatalny stan dróg powiatowych.

- Odcinek od ronda przy kościele pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny do Urbanowa to przykład, że ta słynna samorządność o której tyle się dziś mówi jest w fatalnym stanie. Czy to ma być nasza wizytówka? Chwalimy się, że w naszym powiecie są takie świetne gminy, a sami co zrobiliśmy? Chyba więcej w kwestii dróg działo się w okresie powojennym, niż dziś... Dlatego nie jestem zachwycony naszym budżetem - stwierdził Stanisław Tadej.

Innego zdania był starosta Julian Hermaszczuk. Przyznał on wprawdzie, że też czuje pewien niedosyt - ale wynika on z tego, że potrzeb jest więcej niż możliwości.

- Uważam, że w 2016 roku powiat zrobił krok naprzód. Po raz pierwszy Wydział Dróg już na początku roku dysponował kwotą 800 tys. zł na remonty - co dotąd się nie zdarzało. Zakupiliśmy też dla wydziału nowy ciągnik wraz z osprzętem, znaleźliśmy środki na elektroniczną dokumentację medyczną i pozyskiwaliśmy zewnętrzne dofinansowania. Chcielibyśmy robić więcej, ale możliwości są jakie są. Jestem jednak pewien, że optymalnie je wykorzystujemy - mówił starosta.

Ostatecznie wniosek komisji rewizyjnej o przyznanie absolutorium Zarządowi Powiatu poparło 14 spośród obecnych na sesji 15 radnych. Jedna osoba wstrzymała się od głosu.

- Powiem szczerze, że tak dobrego wyniku się nie spodziewałem. Cieszę się, że pomimo różnic dochodzimy do konsensusu - skomentował starosta.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (12)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

rodzice tych biedniejszych (gość)

Wybitni specjaliści od oświaty w osobach: starsza pani Gabriela M. oraz zarząd (weterynarz, rolnik, znawca ryb i specjalista od WOPR) uznali, że w Ratajach w miejsce gimnazjum powinna się pojawić prywatna szkoła podstawowa pani Marty i Celiny. Oczywiście na tę opinię nie mały wpływu koneksje towarzyskie wymienionych osób z zacnymi paniami (szczególnie pani Gabrieli i pana Nowaka, którego synowie są powiązani z małżeństwem Stokłosa).
I teraz pojawia się w gazecie i w przedszkolach panowie radni powiatowi, którzy przyznaliście zarządowi absolutorium, ulotka informująca o pomyśle polsko-angielskiej szkoły podstawowej. Inicjatorami nie są już panie Marta i Celina, ale dodatkowo stowarzyszenie z LO na Żeromskiego!
Nadal odbywa się już nie ciche a jawne wspieranie jednej szkoły kosztem innej. Obłuda starosty, który był wniebowzięty pomysłem nauczycieli z Rataj o powołaniu swojego stowarzyszenia ze swoimi nauczycielami. Zasłona dymna opadła i po raz kolejny sztucznie napędza się młodzież do tego "najlepszego" liceum, któremu nie pomogło nawet prywatne gimnazjum tam działające, Nie wspomnę o niszczeniu konkurencji innych szkół. Wystarczy spojrzeć na oficjalne dane OKE w Poznaniu i zobaczyć jak to wybitne liceum wypada na tle innych samodzielnych liceów (a nie w zespołach szkół). Żenada!
Może odpowiednie służby zainteresują się naciskami starosty na dyrektorkę z Rataj aby podpisała umowę właśnie z paniami Martą i Celiną? Coś tu pachnie kumoterstwem i nepotyzmem.

misiu (gość)

"Staliśmy nad przepaścią ale ostatnio uczyniliśmy duży krok na przód" - PANIE STAROSTO! Bez zewnętrznych dotacji koalicja PO-PSL nie jest w stanie wymienić metra chodnika taka to gospodarność chodzieska jest. No ale co to za łopozycja skoro głosuje ZA i! Opozycja życzliwie może się wstrzymać ale GŁOSOWAĆ ZA ???

Zdegustowany (gość)

Dziwne, że Tadeja nie poparł żaden inny radny.
Tylko Tadej ma odwagę wytykać błędy staroście?
Dla reszty kukiełek z Rady Powiatu liczy się status i kasa !

1111111111111 (gość) (jan)

ty już siedzisz u tych co do władzy chcą się dorwać, żołnierzyku. Komórka z netem sponsorowana czy do kampami z własnych dokładasz. zarządzanie sms-em też działa. Zero merytoryki, byle pomyjami chlapać

jan (gość)

Tzw. starosta jak zwykle - ble, ble, ble... . A ci śmieszni "radni" jak zwykle - rączki zgodnie w górę. Żałosne.