PSP w Chodzieży: Odbył się bieg wiosenny. Kto zdobył Puchar Komendanta? [ZDJĘCIA]

ChodzieżNM
F-time w Pile, Agata Pawłowska
Nad jeziorem miejskim w Chodzieży, odbył się III Wiosenny Bieg Sztafetowy o Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej

W niedzielę, nad jeziorem miejskim odbył się „III Wiosenny Bieg Sztafetowy o Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży”. Poza popularyzacją biegania oraz propagowaniem zdrowego stylu życia wśród lokalnej społeczności, głównym celem biegu była edukacja społeczna z zakresu ochrony przeciwpożarowej.

W zawodach udział wzięło 87 zawodników (18 drużyn), także z poza powiatu chodzieskiego. Trasa biegu miała około 4km długości i prowadziła zawodników malowniczą trasą po promenadzie przy chodzieskim Jeziorze Miejskim. Profesjonalny, elektroniczny pomiar czasu zapewniła firma „f-time” z Piły.

Najwięcej powodów do zadowolenia tak jak rok temu miała zwycięska drużyna „Lokator Nieruchomości Piła”, która pokonała trasę w znakomitym czasie 11 minut i 10 sekund. Również drugie miejsce wywalczyła ta sama ekipa co rok temu: Komenda Powiatowa PSP z Piły (00:11:15). Trzecie miejsce przypadło drużynie ze szkoły w Ratajach z czasem 00:11:19. Czwarte miejsce zdobyła drużyna z Komendy Powiatowej PSP w Chodzieży (00:11:22), w skład której weszli: st. kpt. Leszek Naranowicz, asp. Krzysztof Zawistowski, sekc. Cezary Krukowski oraz sekc. Filip Pachowicz.

Najszybciej dystans jednego okrążenia (około 800m) pokonał asp. Krzysztof Zawistowski – funkcjonariusz z KP PSP w Chodzieży z czasem 2 minuty i 5 sekund. Szczegółowe wyniki oraz fotogaleria z biegu, znajduje się na stronie internetowej www.f-time.pl w zakładce wyniki.

Patronat nad biegiem objął Starosta Powiatu Chodzieskiego oraz Burmistrz Miasta Chodzieży. Organizatorem zawodów była Komenda powiatowa PSP w Chodzieży oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chodzieży.